آموزش لاک زدن ناخن

ناخن
۲۲ خرداد ۱۴۰۳
تیم تحریریه
1067 بازدید
آموزش لاک زدن ناخن
موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

لاک زدن را خیلی از خانم ها و دختر بچه ها دوست دارند. با این کار ناخن ها را زیبا می کنند و به آن رنگ می دهند. برای اینکه ناخن ها را زیباتر لاک بزنیم باید به یک سری از موارد توجه کنیم. البته که این عمل به مهارت نیاز دارد اما کار سختی هم نیست فقط باید در هنگام زدن لاک، حواستان را کاملا جمع کنید. ما در مطلب امروز قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه مانند مانیکور حرفه ای لاک بزنید و چه کارهایی انجام دهید که زدن لاک بهتر انجام شود و از چه اشتباهاتی دوری کنید؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

چگونه لاک زدن را مانند یک مانیکور حرفه ای انجام دهیم؟

برای لاک زدن ناخن بدون ایراد باید به موارد زیر توجه کنیم:

مرحله اول: ناخن ها را سوهان بزنیم
برای سوهان زدن، سوهان ناخن را در زیر ناخن قرار داده و طوری قرار می دهیم که بین پوست نوک انگشت و قسمت زیری ناخن باشد. آن را در یک طرف و با حرکات کوتاه و محکم به تمام ناخن مان می کشیم. برای گردتر شدن ناخن لازم است سوهان را زیر گوشه های ناخن ببریم و اقدام به سوهان زدن گوشه ها با حرکت منحنی سوهان کنیم. برای اینکه این عمل به خوبی انجام شود از عقب و جلو کردن سوهان خودداری می کنیم و فقط آن را در یک جهت سوهان می زنیم این عمل را آنقدر تکرار می کنیم تا ناخن ما به شکل و طول مناسب برسد.

مرحله دوم: براق کننده بزنیم
براق کننده را مانند سوهان با حرکات کوتاه و آرام از بالای ناخن استفاده کنیم. برای زدن براق کننده از کوتیکول شروع می کنیم و به نوک ناخن می رسیم. زدن آن را در یک جهت ادامه می دهیم.

مرحله سوم: کوتیکول ها (پوست اطراف ناخن)
برای تمیز کردن کوتیکول می توانیم از نرم کننده کوتیکول و لوسیون بدن عادی کمک بگیریم. به این ترتیب که بعد از زدن لوسیون به کوتیکول های اطراف ناخن، ناخن را می مالیم و با یک بافر معمولی یا بافر مخصوص ناخن، روی آن می کشیم.

مرحله چهارم: شستن و آماده سازی
بعد از اینکه کوتیکول های ناخن را نرم کردیم نوبت به شستن دست ها می رسد. به این ترتیب مواد اضافی را از اطراف و زیر ناخن تمیز می کنیم.

مرحله پنجم: لایه اصلی
یک لاک بی رنگ یا یک لاک محافظ ناخن را انتخاب می کنیم و انگشت شست را تکیه گاه ناخنی قرار می دهیم که قصد داریم آن را لاک بزنیم. برای زدن لایه پایه لاک، از بالای ناخن و از کنار کوتیکول ها شروع به لاک زدن می کنیم. سپس سر قلم مو را به طرف سر ناخن آورده و روی ناخنمان پخش می شود. شروع لاک زدن از سمت چپ انجام می شود و سپس از چپ به سمت راست می رویم. به این ترتیب همه قسمت های ناخن به خوبی لاک زده می شود.

مرحله ششم: انتخاب رنگ
رنگ لاک به سلیقه ما خواهد بود. این قسمت برای خیلی از خانم ها سرگرم کننده است.

مرحله هفتم: آماده کردن قلم مو 
در این قسمت به غوطه ور کردن قلم لاک در بطری می پردازید. قلم مو را به یک طرف سر بطری کشیده و سپس آن را بیرون می آوریم. لازم نیست دوباره قلم مو را در داخل قوطی فرو ببریم بلکه طرف دیگر قلم مو را محکم به آن طرف سر بطری می کشیم تا قلم موی لاک به حالت بادبزنی در آید. بعد از هر بار که قلم مو را از بطری بیرون می کشیم، قلم مو را با لبه بطری تمیز می کنیم. با این کار قلم مو حالت حلالی می گیرد. برای اینکه بتوانیم مانند یک مانیکور حرفه ای عمل کنیم به تمرین نیاز داریم.

مرحله هشتم: زدن لایه اول لاک
زیر ناخنی که قصد داریم لاک بزنیم را با شست محکم نگه می داریم. برای زدن لاک از کوتیکول ناخن شروع می کنیم و نوک قلم مو را روی ناخن گذاشته و به سمت پایین محکم می کشیم. وقتی قلم مو روی ناخن پخش شده و حالت بادبزن گرفت آن را به طرف نوک ناخن ادامه می دهیم. برای این منظور از سمت چپ ناخن شروع کرده و در سمت راست به پایان می رسانیم .

مرحله نهم: زدن لایه دوم لاک
بعد از اینکه لایه اول لاک را روی همه ناخن ها زدیم لایه دوم را می زنیم و طبق مراحل هفتم و هشتم اقدام می کنیم.

مرحله دهم: پوشاندن سر ناخن
بعد از زدن لایه دوم لاک، با قلم مو نوک سمت چپ ناخن را به طرف لبه ناخن می کشیم. به این ترتیب رنگ به مدت بیشتری روی ناخن می ماند و طول عمر مانیکور افزایش می یابد.

مرحله یازدهم: زدن لایه آخر لاک
در این مرحله مانند مرحله پنجم عمل می کنیم و از یک لایه خشک کننده لاک روی ناخن بهره می بریم. بعد از اینکه ناخن خشک شد می توانیم از زیبایی ناخن ها حظ کنیم.

نکات لازم در لاک زدن به صورت مرتب

بعد از اینکه مراحلی که در بالا ذکر کردیم را در لاک زدن رعایت کردید به چند نکته توجه کنید که عبارتند از:

از وازلین روی نوک انگشتان در اطراف ناخن استفاده کنید
قبل از شروع لاک زدن برای اینکه هنگام لاک زدن، لاک در اطراف ناخن نماند و خشک نشود کمی وازلین را روی نوک انگشتان بمالید. وازلین مانند یک لایه محافظتی بین پوست و لاک می ماند برای این منظور از پد استفاده کنید و وازلین را به اطراف ناخن بمالید. برای دوری از ماندن لاک به دور ناخن از لاتکس مایع کمک بگیرید. لاتکس را می توان با برس به اطراف ناخن زد و اگر دور ناخن لاک زدید می توانید اقدام به برداشتن لایه لاتکس کنید.

روش دیگری که کمک می کند لاک دور ناخن باقی نماند، استفاده از چسب مایع است. به این ترتیب اگر قبل از لاک زدن، دور ناخن چسب مایع بزنید اگر مقداری لاک به دور ناخن بگیرد بعد از اینکه لاک خشک شد لایه چسبی که روی آن لاک گرفته است را به راحتی در بیاورید. اگر از این روش ها استفاده نکردید با برس یا پدی که به لاک پاک کن آغشته است، لاک اضافی دور ناخن را پاک کنید.

ناخن را رنگ و سپس خشک کنید 
با استفاده از بیس کوت، یک لایه روی ناخن بمالید. با استفاده از آن ناخن شما محکم می شود و از آن محافظت می کند. برای این منظور بعد از زدن بیس کوت روی ناخن ها، آنها را خشک کنید. به این ترتیب لاک به مدت بیشتری روی ناخن می ماند.

لایه اول لاک را با سه حرکت بزنید و خشک کنید
برای آموزش لاک زدن به روش حرفه ای ها، یک تا سه لایه نازک لاک را روی ناخن بزنید. ضخامت لایه لاک را می توان با میزان لاک روی براش، مشخص کرد. اگر لاک اضافی به براش گرفت اضافی آن را بر لبه ظرف از بالا تا نوک براش بکشید. وقتی به اندازه کافی لاک روی براش باقی ماند آن را روی ناخن بزنید.

کمی از لاک را روی قسمت بالای ناخن قرار دهید و به کمک براش به نوک ناخن بکشید. با این کار از شناور نشدن لاک روی ناخن جلوگیری می کنید. وقتی لاک را از بالا به نوک ناخن می زنید بین اطراف ناخن و خط لاک فاصله بگذارید و براش را مستقیما از قسمت رویش ناخن به نوک ناخن بکشید. سپس براش را به سمت چپ ناخن برده و برای سمت راست نیز همین کار را انجام دهید. برای زدن یک لایه از لاک یا لایه های بعدی، ابتدا بگذارید لایه اول خشک شود و سپس اقدام به زدن لاک برای لایه های بعدی کنید.

بعد از خشک شدن لایه اول، تصمیم با شماست که لایه یا لایه های بعدی را بزنید یا نه. خصوصا اگر لاک شما به رنگ روشن باشد شاید بخواهید لایه بیشتری بزنید اما اگر رنگ لاک شما تیره است لازم نیست لایه دوم را بزنید.

لایه ای از تثبیت کننده بزنید
برای اینکه ناخن لاک زده شما درخشندگی و براقیت مناسبی داشته باشد، می توانید از تاپ کوت یا تثبیت کننده استفاده کنید. به این ترتیب که وقتی همه ناخن هایتان را لاک زدید از یک لایه تثبیت کننده استفاده کنید و بعد دست های خود را در آب یخ قرار دهید تا لاک ناخن خشک شود.

تمیز کردن دور ناخن
اگر دور ناخن خود وازلین مالیده باشید بهتر است با یک گوش پاک کن دور ناخن را پاک کنید و به این ترتیب اقدام به تمیز کردن وازلین و اضافی لاک کنید. اگر از چسب برای دور ناخن استفاده کرده اید، بعد از اینکه فرایند لاک زدن را تکمیل کردید با گوش پاک کن، اضافی چسب را در بیاورید. به این ترتیب هم چسب و هم لاک اضافی که به دور ناخن گرفته است پاک می شود. اگر دوست دارید نتیجه کارتان بهتر باشد، با یک گوش پاک کن آغشته به مواد لاک پاک کن اقدام به تمیز کردن دور ناخن ها کنید و لاک اضافی را تمیز نمایید.

در هنگام لاک زدن از چه اشتباهاتی دوری کنیم؟

در مطلب بالا مواردی را که در هنگام لاک زدن باید رعایت کنیم را آوردیم. اکنون می خواهیم کارهایی که نباید انجام دهیم را ذکر کنیم. چند مورد از اشتباهاتی که مرتکب می شویم شامل موارد زیر است:

پس از لاک زدن دوش آب گرم می گیریم
برخی از ما ممکن است بعد از لاک زدن دوش آب گرم بگیریم. با این کار که لاک ناخن ها خشک و ثابت نشدند، سبب می شوند ناخن ها حباب دار یا لکه دار شوند؛ به همین دلیل باید حداقل یک ساعت بعد از اینکه لاک زدیم دوش بگیریم.

بعد از لاک زدن به رختخواب می رویم
اگر چه ناخن ها بعد از لاک زدن زود خشک می شوند اما در حقیقت برای اینکه کاملا خشک و ثابت شوند به چند ساعت زمان نیاز دارند. اگر عجله داریم که بعد از زدن لاک به رختخواب برویم با یک ترفند ساده می توانیم به خشک شدن لاک کمک کنیم. به این ترتیب که بعد از زدن لاک دو دقیقه صبر کنیم و بعد از آب خیلی سرد به مدت سه دقیقه استفاده کنیم و روی دست بریزیم.

لاک ضخیم می زنیم
خیلی از ما یک لایه ضخیم لاک رنگ روشن را روی ناخن می زنیم. خشک شدن لایه های ضخیم به زمان بیشتری نیاز دارد؛ همچنین اگر لاک سنگین بزنیم ممکن است به کوتیکول نفوذ کند و ما باید با پنبه ای که آغشته به مواد شوینده و لاک پاک کن است آن را تمیز کنیم. با زدن لایه نازک لاک روی ناخن، لاک زودتر خشک می شود.

تاپ کات نمی زنیم
یکی دیگر از اشتباهات ما نزدن تاپ کات به ناخن به صورت روزانه است. با این کار براقیت لاک و مدت ماندگاری لاک را کاهش می دهیم.

روکش بیس و پایه نمی زنیم
استفاده از روکش بیس سبب شده تا سطح اصلی ناخن صاف و لاک به راحتی روی ناخن کشیده شود.

روی ناخن چرب لاک می زنیم 
اگر ناخن ما چرب است، باید اول چربی آن را پاک کنیم؛ چرا که لاک روی ناخن چرب نمی چسبد.

از لاک ناخن های قدیمی استفاده می کنیم
گاهی لاک ناخنی که دوستش داریم قدیمی و خراب شده است و ما آن را روی ناخن می زنیم. چون با گذشت زمان، مایع لاک تبخیر می شود با زدن لاک قدیمی روی ناخن متوجه می شویم لاک زبر و سفت شده است و به خوبی روی ناخن نمی چسبد.

از پاک کننده استون برای پاک کردن لاک استفاده می کنیم
استفاده زیاد از استون سبب می شود پوست اطراف ناخن خشک شود و نقطه های سفیدی روی شکاف ناخن nail و پوست نمایان شود و پوست را خشک کند.

سخن پایانی
لاک زدن از کارهای مورد علاقه خیلی از خانم های جوان است. ولی گاهی ما طبق اصول خاصی این کار را انجام نمی دهیم و به همین دلیل شاید از نتیجه کار راضی نباشیم. ما در مطلب امروز طریقه درست زدن لاک را به شما آموزش دادیم. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام ، بیانیه‌ی سلب مسئولیت ماهشو را بخوانید

سلب مسئولیت
اشتراک گذاری پست
4.6/5 - (10 امتیاز)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ کسب و کاری امکان حذف و ویرایش نظر شما را ندارد
ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار ماهشو است.

آخرین مقالات
پروتز لب در خانه

در برخورد نخست، چهره بیشترین اطلاعات را به افراد می‌دهد. لب‌ها از مهم‌ترین اجزا در زیبایی و تقارن صورت هستند و کوچک‌ترین تغییرات در لب‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین تاثیرات زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و چهره‌ای هالیوودی برای شما

پرپشت شدن ابرو

ابرو یکی از مهم‌ترین عضوهای صورت است که نقش موثری در زیبایی و شادابی چهره دارد؛ با این حال بسیاری از افراد از تاثیر ابروها بر صورت خود بی‌خبر هستند! بدیهی است که هر چقدر ابروهای شما پرپشت و مرتب‌تر

درمان پف زیر چشم در خانه

چشم‌ها به عنوان اصلی‌ترین اعضای صورت، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند؛ بدیهی است که هر چقدر چشم‌های شما بدون نقص و شاداب‌تر باشد، صورتتان جذاب‌تر خواهد بود. با این حال برای بسیاری از ما این مورد پیش آمده

معایب شیدینگ لب

در میان روش های مختلف آرایشی و زیبایی که به صورت دائم یا موقت انجام می شود شیدینگ لب یکی از محبوب ترین آن هاست. در این روش بافت لب ها با تزریق رنگ برای مدت مشخصی از حالت و

مزایای شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی است که در آن رنگدانه‌ های مخصوص به لایه بالایی پوست لب تزریق می ‌شود. این روش باعث می ‌شود که لب‌ پرتر و برجسته‌ تر به نظر برسد و رنگ آن نیز زیباتر و

مطالب مرتبط مقالات و نوشته های مرتبط
جدیدترین رنگ های لاک ناخن

رنگ لاک ناخن، امروزه یکی از جنبه های مهم در مد و به یکی از وجه های مهم آرایش تبدیل شده است. تعداد زیادی از خانم های خوش ذوق و با سلیقه، همیشه به دنبال ترند ترین و جدیدترین، طرح

افزایش ماندگاری لاک ناخن

یکی از مهم ترین روش هایی که زنان برای آرایش بخش های مختلف بدن خود از آن بهره می برند، آرایش ناخن است. آرایش ناخن اهمیت زیادی برای دست ها داشته و می تواند به زیبایی ناخن بیشترین کمک را

مراحل ریمو کردن ناخن

ریمو کردن کاشت ناخن یکی از موارد شایع در صنعت زیبایی است که در آن ناخن مصنوعی که به صورت ژل یا اکریلیک روی ناخن طبیعی قرار گرفته است، با استفاده از ابزارهای ویژه و تکنیک های خاص، از ناخن

طرح ناخن زمستان

آرایش ناخن یکی از مهم ترین کارهایی است که زنان برای زیبایی بدن خود انجام می دهند. به کمک آرایش ناخن می توانید علاوه بر زیبایی صورت، دست های خود را نیز جذاب و برجسته کنید. نکته مهمی که برای