فرنچ ناخن چیست؟

ناخن
۱۵ خرداد ۱۴۰۳
تیم تحریریه
1659 بازدید
فرنچ ناخن
موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

ناخن نقش مهمی را در زیبایی هر فرد دارد فرقی نمی کند که مرد باشید یا زن؛ زیرا مرتب بودن ناخن ها همیشه بیشترین اهمیت را باید برای شما داشته باشد تا علاوه بر حفظ سلامت و بهداشت بدن، زیبایی دستان شما نیز حفظ شود. بانوان می توانند بیشتر به ناخن های خود رسیده و آن ها را زیباتر و جذاب تر کنند.

یکی از روش هایی که می توانید به کمک آن یک ناخن زیبا و جذاب داشته باشید فرنچ ناخن است. این روش آرایش ناخن نسبت به دیگر روش ها کمی جدیدتر بوده و محبوبیت زیادی نیز بین افراد دارد. البته توجه داشته باشید که باید هنگام انجام این روش نکات مختلفی را رعایت کنید تا نتیجه دلخواه حاصل شود. در صورتی که می خواهید با این روش زیباسازی ناخن بیشتر آشنا شوید می توانید ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

معرفی فرنچ ناخن

فرنچ ناخن یکی از جذاب ترین روش های آرایش ناخن می باشد. این روش فوق العاده محبوبیت بسیار زیادی بین زنان و دختران نوجوان دارد. با کمک این روش جذاب می توان ناخن های زیبا و جذابی را درست کرد که علاوه بر سادگی زیبایی خاصی را دارا هستند.

در این روش جذاب قسمت سفیدرنگ ناخن که به صورت ماهانه رشد می کند را مرتب کرده و سپس با رنگ ها و طرح های جذابی آن را آرایش می کنند. اکثر برای این کار از رنگ های روشنی مانند سفید، هلویی، بژ، یاسی و... استفاده می کنند.

مراحل انجام فرنچ ناخن

اما این روش آرایش چگونه انجام می شود؟ فرنچ ناخن روشی است محبوب که بسیاری از افراد به دنبال انجام آن می باشند. شما می توانید برای آرایش ناخن خود به این شکل به بهترین سالن های ناخن محله خود بروید. اما در صورتی که می خواهید این کار را در منزل انجام دهید باید از مراحل زیر پیروی کنید:

 • ناخن های خود را آماده کنید
  اولین مرحله برای فرنچ ناخن آماده سازی ناخن ها برای این کار است. در این مرحله باید ناخن های خود را به شکل کاملی تمیز کنید، لاک آن را پاک کرده و با سوهان یا ناخن گیر سطح آن را مرتب کنید. توجه داشته باشید که این مرحله یکی از مراحل مهم این کار به حساب می آید؛ زیرا در صورت انجام این کار به صورت ناقص فرنچ کردن ناخن به شکل صحیحی صورت نمی گیرد.
 • پاهای خود را در آب خیس کنید
  شما می توانید در این روش فوق العاده ناخن پاهای خود را نیز آرایش کنید. به همین دلیل مهم است که قبل از این کار پاهای خود را در آبی که مقداری نمک آپسوم و چند قطره اسانس تسکین دهنده مانند اسطوخودوس، گل رز و گریپ فروت در آن وجود دارد تسکین دهید.
 • شست وشوی مجدد دست وپا
  سپس باید دست وپای خود را به صورت مجدد شستشو دهید. از آن جایی که این روش آرایش ناخن حساسیت زیادی دارد باید ناخن به بهترین شکل تمیز باشد که بتوانید رنگ های لاک را به دقت روی آن طراحی کنید.
 • مرطوب کردن
  مرحله مهمی که اکثر افراد انجام آن را رد می کنند مرطوب کردن پوست و ناخن می باشد. در این مرحله که یکی از مهم ترین و اساسی ترین مراحل برای فرنچ ناخن است باید پوست و ناخن خود را به کمک مرطوب کننده تقویت کنید تا علاوه بر بهبود سلامت این بخش، لاک به دقت و کیفیت بهتری روی آن قرار بگیرد. استفاده از یک کرم مرطوب کننده یا محلول آب رسان می تواند نتیجه ای فوق العاده در این موضوع برای شما بانوان گرامی به ارمغان بیاورد.
 • از صاف کننده کوتیکول استفاده کنید
  پس از مرطوب کردن کامل پوست دست و ناخن های خود باید یک کار مهمی را انجام دهید. برای این که ناخن های شما دوستان عزیز قبل از انجام فرنچ ناخن به بهترین شکل خود مرتب شوند باید با استفاده از صاف کننده، کوتیکول های را صاف کنید. برای این کار صاف کننده کوتیکول انتخاب مناسبی است؛ اما دلیل این کار چیست و چه اهمیتی دارد؟

پس از صاف کردن کوتیکول ناخن، ظاهر ناخن کامل و زیبا شده و مرزهای آن نیز مرتب می شوند. این گونه فرنچ ناخن به زیباترین شکل خود را نمایش می دهد. همچنین می توانید بخش های اضافی کوتیکول را جدا کنید تا بهتر و کامل تر نسبت به زیبا کردن ناخن خود اقدام کرده باشید.

 • ناخن های خود را رنگ کنید
  حال می رسیم به بخش های جذاب فرنچ ناخن. قبل از این که مرحله اصلی را انجام دهیم بهتر است که زمینه سازی را برای این کار تکمیل کنیم. برای زیباتر کردن ظاهر ناخن همیشه پیشنهاد می شود قبل از فرنچ ناخن رنگ هایی که برای زمینه پدیکور فرانسوی استفاده می شود را روی ناخن خود به صورت یک لایه نازک و کم رنگ بزنید. رنگ های روشن مانند صورتی، کرمی و... بهترین انتخاب ها برای این کار هستند. پس از انجام این کار یک قدام نزدیک تر می شویم به فرنچ ناخن جذاب و زیبایی که موجب زیبایی دستان شما دوستان عزیز می شود.
 • اقدام به فرنچ ناخن ها
  پس از این که زمینه سازی را توسط رنگ های روشن انجام دادیم، می توانیم برویم سراغ مرحله اصلی و حساس اقدام به فرنچ ناخن ها. برای این کار پیشنهاد می شود از لاک های سفید رنگ کمک بگیرید. در واقع رنگ های مختلفی هستند که می توانید به کمک آن ها یک فرنچ ناخن زیبا و جذاب را طراحی کنید؛ اما سفیدرنگی است که از اول در این روش استفاده می شده و بیشترین زیبایی را نسبت به دیگر رنگ ها دارد. برای این کار پیشنهاد می شود که از مداد ناخن استفاده کنید. مداد ناخن می تواند به دقیق ترین شکل ممکن در این موضوع به شما کمک کند.
 • اجازه دهید لاک ناخن خشک شود
  پس از این که به کمک لاک ناخن یا مداد ناخن طرح مدنظر خود را به صورت فرنچ روی ناخن پیاده سازی کردید وقت این است که کمی صبر و حوصله از خود نشان دهید. حساسیت این آرایش بسیار بالا است. پس از این که طرح مد نظرتان را روی ناخن انجام دادید باید دست هایتان را بی حرکت روی میز گذاشته و صبر کنید که لاک ناخن به بهترین شکل خشک شود. این گونه پس از حرکت قطره های آن به سمت پایین ناخن حرکت نمی کند.

برای سرعت بخشیدن به خشک شدن ناخن می توانید از باد خنک ملایم استفاده کنید. البته دستگاه های ناخن خشک کن مخصوصی در بازار وجود دارند که با استفاده از اشعه های مخصوص لاک را سریع تر خشک می کنند.

 • لایه نهایی
  برای این که سطح ناخن یک دست شده و تمامی بخش های آن درخشان و براق باشند معمولاً از یک لایه تاپ کت استفاده می کنند. این کار علاوه بر حفظ و مقاومت فرنچ ناخن، باعث می شود تا زیبایی آن چندین برابر شده و بیشتر بدرخشد.
 • استفاده از اسپری خشک کن
  حال می رسیم به مرحله آخر که مهم ترین مرحله برای فرنچ ناخن می باشد. پس از طراحی فرنچ ناخن و قراردادن لایه نهایی تاپ کت باید با استفاده از اسپری خشک کن این لایه را خشک و سفت کنید. خشک شدن ماده تاپ کت کمی زمان می برد.

برای این که این امر را سرعت ببخشید می توانید از اسپری های خشک کننده که به سرعت این ماده را خشک می کنند بهره ببرید. پس از این اسپری خشک کننده را روی ناخن های خود زدید و ناخن ها کامل خشک شدند، ناخن فرنچ شما آماده شده و می توانید آن را در معرض دید دیگران قرار دهید.

یکی از بهترین روش هایی که برای زیباسازی ناخن ها وجود دارد آرایش ناخن به سبک فرنچ ناخن است. این سبک آرایش فرانسوی بوده و بسیار محبوب می باشد. در واقع افراد زیادی می خواهند که این مدل ناخن را در منزل امتحان کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله از ماهشو مراحل مختلف این روش آرایش ناخن را با هم بررسی کنیم. این روش فوق العاده را می توانید بسیار راحت و در چندین مرحله کوتاه انجام بدهید.

 ماهشو یکی از کامل ترین مراجع اطلاعاتی در رابطه با سالن های زیبایی کشور می باشد. ما در ماهشو با نمایش بهترین سالن های منطقه زندگی شما پیداکردن مناسب ترین سالن زیبایی و ناخن کاری را برای شما هم وطنان عزیز راحت تر کرده ایم.

همچنین شما عزیزان با یه سرچ ساده در سایت ما می توانید نزدیکترین سالن های زیبایی نزدیک به محل زندگی خود را مشاهده کرده و با بررسی اطلاعات پروفایل شخصی آن ها یکی از سالن های زیبایی را نسبت به سلیقه خود انتخاب نمایید. همچنین این امکان برای شما در سایت ماهشو فراهم شده است تا به صورت آنلاین از این سالن ها وقت بگیرید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام ، بیانیه‌ی سلب مسئولیت ماهشو را بخوانید

سلب مسئولیت
اشتراک گذاری پست
5/5 - (2 امتیاز)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ کسب و کاری امکان حذف و ویرایش نظر شما را ندارد
ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار ماهشو است.

آخرین مقالات
پروتز لب در خانه

در برخورد نخست، چهره بیشترین اطلاعات را به افراد می‌دهد. لب‌ها از مهم‌ترین اجزا در زیبایی و تقارن صورت هستند و کوچک‌ترین تغییرات در لب‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین تاثیرات زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و چهره‌ای هالیوودی برای شما

پرپشت شدن ابرو

ابرو یکی از مهم‌ترین عضوهای صورت است که نقش موثری در زیبایی و شادابی چهره دارد؛ با این حال بسیاری از افراد از تاثیر ابروها بر صورت خود بی‌خبر هستند! بدیهی است که هر چقدر ابروهای شما پرپشت و مرتب‌تر

درمان پف زیر چشم در خانه

چشم‌ها به عنوان اصلی‌ترین اعضای صورت، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند؛ بدیهی است که هر چقدر چشم‌های شما بدون نقص و شاداب‌تر باشد، صورتتان جذاب‌تر خواهد بود. با این حال برای بسیاری از ما این مورد پیش آمده

معایب شیدینگ لب

در میان روش های مختلف آرایشی و زیبایی که به صورت دائم یا موقت انجام می شود شیدینگ لب یکی از محبوب ترین آن هاست. در این روش بافت لب ها با تزریق رنگ برای مدت مشخصی از حالت و

مزایای شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی است که در آن رنگدانه‌ های مخصوص به لایه بالایی پوست لب تزریق می ‌شود. این روش باعث می ‌شود که لب‌ پرتر و برجسته‌ تر به نظر برسد و رنگ آن نیز زیباتر و

مطالب مرتبط مقالات و نوشته های مرتبط
طرح ناخن پاییزی

ناخن یکی از مهم ترین بخش هایی است که در بدن، زیبایی منحصر به فردی دارد. بانوان می توانند برای این بخش از هر طرحی که می خواهند ایجاد کنند؛ زیرا با این کار به دلیل تناقض رنگی که آرایش

مزایا و معایب مانیکور ناخن

مانیکور ناخن امروزه در میان بانوان طرفداران بسیاری پیدا کرده و معمولا اغلب این کار را انجام داده اند. در واقع مرتب بودن ناخن ها تاثیر فراوانی در زیبایی و سلامت دست ها خواهد داشت که این روز ها بیشتر

معایب کاشت ناخن 

معایب و خطرات کاشت ناخن یکی از مطالبی است که بیشتر افرادی که کاشت ناخن انجام می دهند از آن بی اطلاع هستند. کاشت ناخن یکی از روش های محبوب و پر طرفداری است که امروزه توجه بسیاری از بانوان

جدیدترین رنگ های لاک ناخن

رنگ لاک ناخن، امروزه یکی از جنبه های مهم در مد و به یکی از وجه های مهم آرایش تبدیل شده است. تعداد زیادی از خانم های خوش ذوق و با سلیقه، همیشه به دنبال ترند ترین و جدیدترین، طرح