تفاوت کرم پودر و موس

میکاپ
۱۳ تیر ۱۴۰۳
تیم تحریریه
1611 بازدید
تفاوت کرم پودر و موس
موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

آرایش برای بانوان اهمیت زیادی دارد. بانوان و دختران جوان از آرایشی برای پنهان کردن عیب های صورت و تقویت کردن مزایای آن استفاده می کنند. در واقع می توان از آرایش به عنوان بهترین ابزار برای زیبایی صورت بانوان استفاده کرد. ابزارها و مواد آرایشی مختلف وجود دارند که بانوان از آن ها برای زیبایی صورت خود بهره می برند.

یکی از پراستفاده ترین مواد آرایشی کرم پودرمی باشد که درکنار آن موس صورت نیز محبوبیت بسیار زیادی بین افراد دارد. شباهت هایی که این دو محصول از نظر فواید و کاربرد با هم دارند موجب شده تا بیشتر افراد زمان انتخاب بین موس صورت و کرم پودر دچار تردید شده و نتوانند یکی از آن ها را انتخاب کنند.

به همین دلیل می خواهیم در این مقاله به بررسی دقیق این دو محصول آرایشی و تفاوت هایی که بین آن ها وجود دارد بپردازیم تا شما دوستان را در انتخاب این دو محصول کمک کرده باشیم.

موس صورت چیست؟

در اولین مرحله بگذارید موس صورت را با هم بررسی کنیم. یکی از محبوب ترین مواد آرایشی که توسط زنان و دختران زیادی مورد استفاده قرار می گیرد موس صورت می باشد. موس صورت یک محصول آرایشی فوق العاده کاربردی است که ترکیبی از کرم پودر و پنکک می باشد.

به همین دلیل می توان آن را در دسته کرم پودرها نیز جای داد. این محصول آرایشی کاربردی یکسان مانند کرم پودر داشته و از آن برای یکدست کردن صورت استفاده می شود. موس انسجام بیشتری نسبت به کرم پودر دارد و همین موضوع ویژگی های آن را افزایش داده است.

ویژگی های موس صورت

برای این که بدانید آیا موس صورت برای استفاده شما دوستان مناسب است یا خیر باید ابتدا با ویژگی های آن کاملاً آشنا باشید. ویژگی های مختلفی برای این محصول آرایشی وجود دارد که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می باشند:

 • دارای بافتی بسیار نرم و سبک
 • جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست
 • دارای پوششی قوی و حرفه ای
 • مناسب برای همه فصول
 • جلوگیری از براق شدن پوست زمان عرق کردن
 • و کلی ویژگی مهم دیگر...

فواید موس صورت

. فواید این ماده آرایشی فوق العاده باعث شده تا افراد زیادی به سمت خرید آن بروند و به کمک آن صورت خود را زیبا و یک دست کنند. مهم ترین فوایدی که می توان در موس صورت پیدا کرد شامل موارد زیر می باشند:

 • بافت منسجم و یک پارچه
 • پوشانندگی بالا
 • بافت سبک روی پوست صورت
 • نرم و لطیف کننده پوست
 • مرطوب کننده پوست
 • دارای کاور مات
 • مناسب جهت مصرف روزانه
 • ماندگاری بالا
 • عدم جابه جاشدن و تکه تکه شدن روی پوست صورت
 • عدم ماسیدن بر روی پوست صورت

معایب موس صورت

نکته بسیار مهمی که در رابطه با موس صورت وجود دارد این است که این محصول آرایشی فوق العاده و جادویی علاوه بر مزایای منحصر به فرد و جذب کننده دارای معایبی نیز می باشد که بهتر است قبل از خرید با تمامی این معایب آشنا باشید.

مهم ترین معایبی که موجب شده برخی از افراد از موس صورت استفاده نکنند شامل این است که حتماً باید کیفیت بالایی از این محصول را خریداری کنید. موس صورت باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و با پوست صورت شما عزیزان سازگار باشد. در غیر این صورت ممکن است باعث زشتی صورت شما دوستان عزیز شود.

معرفی کرم پودر

و اما در طرف دیگر مسئله کرم پودر قرار دارد. رقیب اصلی موس صورت کرم پودر می باشد که توسط افراد زیادی مورداستفاده قرار می گیرد. می توان کرم پودر را یکی از رایج ترین محصولات آرایشی دانست که توسط افراد مختلف با پوست های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از افراد بر این باورند که کرم پودر تنها کاربردش سفید کردن صورت است؛ اما هرگز این طور نیست. از کرم پودر بیشتر برای پایه سازی آرایش استفاده می کنند تا بتوانند یک آرایش زیبا و یک دست را روی صورت خود پیاده سازی کنند.

ویژگی های کرم پودر

اگر می خواهید از کرم پودر برای زیباسازی و پایه ریزی یک آرایش حرفه ای استفاده کنید باید بدانید که این محصول ویژگی های فوق العاده ای دارد. آشنایی با ویژگی های کرم پودر می تواند به شما عزیزان استفاده بهتری از این کرم بدهد. مهم ترین ویژگی های این محصول آرایشی که موجب پرفروش شدن آن شده است شامل موارد زیر می باشند:

 • بسیار رقیق تر از موس صورت
 • دارای کاور سطحی
 • مناسب برای آرایش های روزانه و سبک
 • دارای کاورهای مات تا براق
 • دارای ماندگاری کمتر نسبت به موس
 • جابجایی در صورت تعریق پوست
  و...

معایب کرم پودر

اگر می خواهید از کرم پودر برای زیبایی و خاص شدن استفاده کنید نکته ای مهم وجود دارد که باید به طور کامل آنرا درک کنید. این کرم عیب هایی نیز دارد که ممکن است علاوه بر تخریب آرایش حرفه ای شما دوستان باعث شود تا ماندگاری آرایش کمتر شود.

به طور کلی این کرم دارای انسجام کمی می باشد و همین موضوع باعث شده تا سبک تر از موس صورت بوده و با تعریق به سرعت جابجا شود. از طرف دیگر این کرم پایه آرایشی خوبی برای صورت نیست؛ زیرا ماندگاری آن نسبت به موس پایین تر بوده و ممکن است آرایش شما عزیزان را به هم بریزد.

تفاوت های کرم پودر و موس صورت

حال که به طور کامل مزایا و معایب هر دوی این محصولات محبوب و پر فروش آرایشی از جمله کرم پودر و موس صورت را با هم بررسی کردیم بهتر است هر چه زودتر تفاوت هایی که این دو محصول با هم دارند را مورد بررسی قرار دهیم. با بررسی این تفاوت ها می توانیم به راحتی از میان این دو یکی را برای آرایش روزمره یا آرایش حرفه ای استفاده کنیم. مهم ترین تفاوت هایی که میان کرم پودر و موس صورت وجود دارد شامل موارد زیر می باشند:

 • در صورت استفاده از کرم پودر باید پنکک را نیز استفاده کنید تا پوست براق نشود.
 • کرم پودر بافتی شل و مایعی دارد؛ در صورتی که موس دارای بافتی خامه ای و نرم می باشد.
 • ماندگاری موس بسیار بیشتر از کرم پودر می باشد.
 • استفاده از موس برای مهمانی های خاص و مهم مناسب است.
 • کرم پودر را می توانید برای آرایش های روزانه و سبک استفاده کنید.
 • استفاده از کرم پودرهای سنگین موجب بسته شدن منافذ پوست می شود. این در حالی است که موس به هیچ وجه این کار را انجام نمی دهد.

مزیت های موس نسبت به کرم پودر

علاوه بر تفاوت هایی که در بخش قبلی با هم بررسی کردیم، استفاده از موس به جای کرم پودر می تواند مزایای بیشتری داشته باشد. همین موضوع نیز باعث شده تا افراد بیشتر نسبت به خرید موس صورت ترغیب نشان دهند. در صورتی که می خواهید بین یکی از این دو محصول برای آرایش صورت خود استفاده کند مهم است که با این تفاوت ها آشنا باشید. مهم ترین مزایایی که موس نسبت به کرم پودر دارد شامل موارد زیر هستند:

 •  اگر پوست چربی دارید موس صورت برای شما دوستان عزیز مناسب است. کرم پودر چربی بیشتری در انواع مدل های خود دارد.
 • موس می تواند موجب مات شدن صورت شود و از براقی آن به بهترین شکل نیز جلوگیری کند.
 • موس نسبت به کرم پودر بسیار غلیظ تر و متراکم تر بوده و همین موضوع باعث شده تا سفت تر و یکدست تر از کرم پودر باشد.
 • برای مات کردن صورت به کمک موس نیازی به پنکک ندارید.
 • موس به صورت خامه ای و متراکم بوده و در بسته بندی های کاسه ای که استفاده راحت تری دارند ارائه می شود.

کرم پودر و موس صورت هر دو از محصولات پر استفاده در میان افراد به حساب می آیند. درست است که این دو محصول در برخی از موارد با هم شباهت هایی دارند ولی باز با این حال کرم پودر و موس صورت دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند. در صورتی که می خواهید از این دو محصول برای صورت خود استفاده کنید توصیه می کنیم تفاوت هایی که میان این کرم پودرو موس صورت وجود دارد را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.

ما در این مقاله هر چیزی که برای بررسی این موضوع نیاز بود را برای شما دوستان عزیز قرار دادیم. با مطالعه این مطلب می توانید به راحتی بین موس صورت و کرم پودر یکی را برای آرایش صورت و میکاپ خود انتخاب نمایید.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام ، بیانیه‌ی سلب مسئولیت ماهشو را بخوانید

سلب مسئولیت
اشتراک گذاری پست
ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ کسب و کاری امکان حذف و ویرایش نظر شما را ندارد
ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار ماهشو است.

آخرین مقالات
پروتز لب در خانه

در برخورد نخست، چهره بیشترین اطلاعات را به افراد می‌دهد. لب‌ها از مهم‌ترین اجزا در زیبایی و تقارن صورت هستند و کوچک‌ترین تغییرات در لب‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین تاثیرات زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و چهره‌ای هالیوودی برای شما

پرپشت شدن ابرو

ابرو یکی از مهم‌ترین عضوهای صورت است که نقش موثری در زیبایی و شادابی چهره دارد؛ با این حال بسیاری از افراد از تاثیر ابروها بر صورت خود بی‌خبر هستند! بدیهی است که هر چقدر ابروهای شما پرپشت و مرتب‌تر

درمان پف زیر چشم در خانه

چشم‌ها به عنوان اصلی‌ترین اعضای صورت، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند؛ بدیهی است که هر چقدر چشم‌های شما بدون نقص و شاداب‌تر باشد، صورتتان جذاب‌تر خواهد بود. با این حال برای بسیاری از ما این مورد پیش آمده

معایب شیدینگ لب

در میان روش های مختلف آرایشی و زیبایی که به صورت دائم یا موقت انجام می شود شیدینگ لب یکی از محبوب ترین آن هاست. در این روش بافت لب ها با تزریق رنگ برای مدت مشخصی از حالت و

مزایای شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی است که در آن رنگدانه‌ های مخصوص به لایه بالایی پوست لب تزریق می ‌شود. این روش باعث می ‌شود که لب‌ پرتر و برجسته‌ تر به نظر برسد و رنگ آن نیز زیباتر و

مطالب مرتبط مقالات و نوشته های مرتبط
نحوه کانتورینگ صورت های مختلف

نحوه کانتورینگ صورت های مختلف را همه افراد که در زمینه آرایشگری می خواهند تخصص بگیرند باید یاد بگیرند. کانتورینگ برای صورت های مختلف متفاوت است. و به روش های متفاوت افراد می توانند کانتورینگ صورت را انجام دهند. از

رژ لب جامد یا مایع

رژ لب برای آرایش کردن یکی از مهم ترین بخش های صورت یعنی لب استفاده می شود. رژی که روی لب می زندید موجب تغییر رنگ آن شده و زیبایی آن را بسیار بیشتر می کند. نکته بسیار مهم که

انواع سبک و مدل میکاپ عروس

مدل میکاپ عروس یک انتخاب چالش برانگیز است؛ زیرا روز عروسی، یکی از رویدادهای بزرگ و مهم در زندگی هر زنی است. در این روز ویژه، هر عروسی تلاش دارد،بهترین نسخه از خود را به نمایش بگذارد. این جشن مربوط

آموزش میکاپ چشم

چشم ها مهمترین عضو صورت هستند که شما با اجرای یک میکاپ عالی روی آنها می توانید زیبایی صورت را دو چندان کنید. با میکاپ عیوب چشم برطرف خواهد شد و شما می توانید چشمانی درشت و زیبا داشته باشید.