آشنایی با اصول میکاپ صورت

میکاپ
۱۱ خرداد ۱۴۰۳
تیم تحریریه
1121 بازدید
اصول میکاپ صورت
موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

میکاپ یا آرایش صورت یک امری فردی جلوه می کند، اما به جرات می توان گفت یک هنر است که با گذر زمان و توجه ویژه به آن به یک علم تبدیل شده  است. بهتر است بدانید که در آرایش صورت باید مهارت خاصی وجود داشته باشد، نوع پوست، شکل گونه، حالت لب، گردی صورت، نوع چشم، ابرو در نظر گرفته شود تا بهترین میکاپ جلوه گر شود. استفاده از مواد آرایشی مناسب، انجام کار توسط یک استاد کار ماهر و آرایشگر حرفه ای از مهم ترین موارد میکاپ به حساب می آید. در ادامه به اصول میکاپ صورت می پردازیم.

اصول میکاپ صورت  با آماده سازی پوست صورت

اولین اصل برای برای داشتن یک آرایش جذاب و زیبا اهمیت دادن به پوست است. اگر پوست یک زن خشک باشد یا بر اثر چربی زیاد درگیر آکنه و جوش  است، آرایش خوبی نخواهد داشت. با وجود مشکلات پوستی محصولات آرایشی هر چند با کیفیت روی پوست نخواهد خوابید و با تلاش زیاد هم نتیجه خوبی به دست نخواهد آمد. بهتر است ابتدا پوست خود را درمان کرده و سپس اقدام به میکاپ کنید.

پوست خود را همواره مرطوب نگاه دارید. انتخاب مرطوب کننده مناسب یکی از مهم ترین شرایط برای میکاپ مناسب است. استفاده از آبرسان هایی که موجب نرمی و لطافت پوست می شوند، کمک زیادی به شما می کنند. انواع سرم  ها، لوسیون ها، کرم ها، روغن ها بهترین گزینه ها برای رطوبت پوست به حساب می آیند.

قبل از انجام هر میکاپی آرایش صورت خود را پاک کنید.  اگر روی همان آرایش قبلی میکاپ انجام شود، نا امید کننده خواهد بود. یعنی ظاهر زیبا نه تنها جذاب نخواهد شد، بلکه صورت او را خسته جلوه خواهد داد.

  • پرایمر

بسیاری از پوست ها بر اثر آکنه و اسکار زیبایی و شفافیت خود را از دست می دهند و نیاز به پاکسازی و پرایمر دارند. پس از زدن مرطوب کننده و نرم شدن پوست نوبت به پرایمر می رسد. پرایمرها منافذ پوست را تا حدودی پوشش می دهند تا سطح صورت صاف و مانند بوم نقاشی یک دست شود. گاهی پرایمرها پوست را مات و تیره می کنند اما گاهی پرایمرهای روشن کننده هم در بازار یافت می شوند. استفاده از پرایمرهای روغنی بهترین گزینه است. پرایمر را به قسمت های چرب صورت و یا منافذ بزنید. پرایمر برای اطراف چشم مناسب نبوده و موجب قرمزی چشم می شود.

  • استفاده از کرم پودر 

زمانی که صحبت از آماده سازی و آمادگی پوست برای میکاپ به میان می آید، کرم پودر نقش اصلی را ایفا می کند. مهم ترین موضوع در خصوص کرم پودر، پیدا کردن محصولی مناسب رنگ پوست زیبا جو است. بهترین روش برای انتخاب کرم پودر این است که مقداری از کرم پودر را روی فک صورت بمالید تا کرم پودری مناسب پیدا شود. گاهی ممکن است قسمت هایی از صورت نیاز به پوشش بیشتری دارند، که در این صورت استفاده از پنکیک مناسب پیشنهاد می شود.

برای زدن کرم پودر از یک براش یا اسفنج آرایشی مرطوب کمک بگیرید و در صورت نیاز آن را به روی گردن و گوشتان هم بزنید. از دست خود برای زدن کرم پودر استفاده نکنید، زیرا موجب انتقال باکتری به پوست و ایجاد جوش و آکنه می شود.

  • کانسیلر

اگر زیبا جویی دارای سیاهی دور چشم بوده و یا قرمزی، جوش و کدری از زیبایی پوست کاسته است، کانسیلر می تواند کمک شایانی به رفع این مشکل نماید. این ماده به عنوان یک تصحیح کننده پوست عمل کرده و پوست را کاملا طبیعی جلوه می دهند. کانسیلر ها زیبایی پوست را دو چندان کرده و موجب شفافی و جذابیت پوست می شوند. کانسیلر ضخیم تر از کرم پودر بوده و لک های صورت را به خوبی پوشش می دهند. در زمان استفاده از این ماده باید دقت شود تا محصولی با کیفیت خریداری شود. زیرا محصول نامرغوب اسکار و آکنه را بیشتر نمایش می دهند.

کانسیلر را در هر منطقه از پوستتان می توانید بزنید. اما دقت کنید که هیچ خطی به جا نماند و کاملا با کرم پودر مخلوط شده باشد.

  • کانتور صورت 

کانتور صورت روشی برای بعد دادن به صورت زیبا جو است. این تکنیک با کمک لوازم آرایشی که تیره تر و یا روشن تر از پوست فرد است کار می شود. اغلب کرم پودر ها برای یک دست کردن پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند اما کانتور برای بروز سایه و روشنایی روی پوست انجام می شود. عمل کانتور با توجه به اندازه، گردی و درازی صورت و به روشی کاملا آرام و با حوصله رخ می دهد. اگر پوست فرد روشن و سفید است، از یک رنگ قهوه ای مایل به خاکستری استفاده کنید.

اگر دارای پوستی تیره هستید، از رنگ های نارنجی و اگر پوستی کاملا تیره دارید، تون کرم تیره کمک بگیرید.

  • استفاده از رژ گونه 

استفاده از رژ گونه یکی از مراحل کلیدی و حساس است که نوعی نشاط، شادابی و تازگی به پوست زیبا جو می بخشد. هنگام زدن رژگونه از براش های نرم و با تراکم بالا استفاده شود. اغلب آرایشگران طبق تجربه خود مکان رژگونه را انتخاب می کنند. اما روش و راهی قطعی برای انتخاب مکان رژ وجود ندارد. رژها انواع گوناگونی دارند که شامل:

  • رز صورتی مخصوص سیب گونه

رژگونه هلویی، این محصول روی استخوان گونه مالیده شده و تا نزدیکی گوش خود ادامه دهید.
رژگونه آلویی، افرادی که پوستی سبزه دارند، بهترین گزینه رژگونه آلویی است.
هنگام استفاده از رژ لب دقت کنید که اگر صورت شما دارای ورم است، سراغ رژهای پررنگ بروید. اگر صورتی استخوانی دارید، رژ  گونه ساده و کم رنگ بهترین گزینه است.

  • زیبایی و آرایش چشم 

برای میکاپ چشم و زیبایی از رنگ های نود استفاده کنید.  رنگ نود ترکیبی از رنگ قهوه ای با رگه هایی از بژ یا نقره ای است. این رنگ ها شامل رنگ های روشن و تیره هستند که رنگ هلویی دارند. از جهت روانی رنگ نود موجب آرامش روح و روان می شود. آرایش چشم برای میکاپ به روشی است که در عین سادگی زیبایی و جذابیت چشم را دو چندان کرده است. خط چشم ساده هم موجب افزایش زیبایی صورت می شود. با توجه به اینکه سرعت عمل در میکاپ امری ضروری است، خط چشم مایع بهترین گزینه محسوب می شود.

در میکاپ صورت فرم چشم ها تاثیر زیادی بر رنگ و مدل سایه چشم دارد. اگر زیبا جو دارای چشم های پف دار است، می توانید از سایه های مات کمک بگیرید و اگر چشم شما گود است از ترکیب رنگ تیره و روشن براق کمک بخواهید.

  • ابروهای خود را بکشید 

کشیدن ابرو یک مرحله اختیاری و دلخواه از آرایش و میکاپ صورت است. اگر ابروهای نازک یا کم پشتی دارید، آن ها را بکشید. برای کشیدن و زیبایی ابرو می توانید از مداد، سایه، پماد ابرو، ژل ابرو، استفاده کنید. هر وسیله یا رنگی که برای زیبایی ابرو استفاده می کنید، دقت کنید تا با رنگ موهای سرتان هم خوانی داشته باشد. باید رنگ ابرو یک درجه روشن تر از موی سرتان باشد.

  • میکاپ لب 

قبل از استفاده از رژ لب ابتدا پوست های مرده لب خود را پاکسازی کنید. در حین آرایش لب سادگی را فراموش نکنید و از رژهای مرغوب و بدون سرب استفاده کنید. رنگ خط لب باید با رنگ لب ها و رنگ رژی که انتخاب کرده اید همسو باشد. رنگ خط لب می تواند همرنگ رژ و یا کمی تیره تر از آن باشد. هیچ وقت خط لبی روشن تر از رنگ رژ تان به کار نبرید. زیرا لب ها باریک به نظر می آیند.

  • فیکساتور 

اسپری ها یا پودر های نگهدارنده آرایش آخرین مرحله و اصلی مهم در میکاپ صورت است. مواد اصلی آنها آب و الکل است.  با توجه به اینکه ممکن است زنان دارای فعالیت های روزمره باشند، میکاپ صورت خراب شده یا دچار تعریق می شود. فیکساتور مانند یک محافظ عمل می کند.  فیکساتور را با فاصله ۲۰ سانتی از صورت خود نگاه داشته و به دو حالت x  و T  روی صورت خود اسپری کنید تا میکاپتان حفظ شود.

فیکساتور را مناسب پوست خود انتخاب کنید. اگر پوستی خشک دارید، فیکساتور بهترین گزینه برای حفظ میکاپ است. اگر آرایش صورت زیبا جو به گونه ای است که پوست را تیره می کند، از فیکساتورهایی استفاده شود که دارای مواد آنتی اکسیدان است.

اگر زیبا جو دارای پوستی چرب است، ممکن است آرایشش براق به نظر برسد، بهتر است از فیکساتورهایی استفاده شود که خاصیت تیره کنندگی داشته باشند. این فیکساتورها درخشش اضافی پوست را می گیرند. با به کار بردن فیکساتور ماندگاری میکاپ بیشتر خواهد شد.

آرایش و میکاپ صورت یک هنر است که به دلیل توجه ویژه بانوان به یک علم تبدیل شده است. قبل از انجام میکاپ صورت بهتر است ابتدا به صافی، شفافیت و زیبایی پوست پرداخته شود. اسکار و جای آکنه هم درمان شده و سپس اقدام به هزینه در خصوص میکاپ گردد. برای انجام میکاپ داشتن پوستی مرطوب ضروری است.  استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان می تواند خشکی پوست را بر طرف کند.  پرایمر ها بهترین پوشش دهنده منافذ پوست هستند تا پوست شما را به یک بوم زیبای نقاشی تبدیل کنند. کرم پودر مناسب، لوازم آرایشی با کیفیت و مهم ترین اصل کمک گرفتن از یک مرکز تخصصی زیبایی بهترین میکاپ را برای یک بانوی ایرانی به ارمغان می آورد.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام ، بیانیه‌ی سلب مسئولیت ماهشو را بخوانید

سلب مسئولیت
اشتراک گذاری پست
5/5 - (3 امتیاز)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ کسب و کاری امکان حذف و ویرایش نظر شما را ندارد
ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار ماهشو است.

آخرین مقالات
پروتز لب در خانه

در برخورد نخست، چهره بیشترین اطلاعات را به افراد می‌دهد. لب‌ها از مهم‌ترین اجزا در زیبایی و تقارن صورت هستند و کوچک‌ترین تغییرات در لب‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین تاثیرات زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و چهره‌ای هالیوودی برای شما

پرپشت شدن ابرو

ابرو یکی از مهم‌ترین عضوهای صورت است که نقش موثری در زیبایی و شادابی چهره دارد؛ با این حال بسیاری از افراد از تاثیر ابروها بر صورت خود بی‌خبر هستند! بدیهی است که هر چقدر ابروهای شما پرپشت و مرتب‌تر

درمان پف زیر چشم در خانه

چشم‌ها به عنوان اصلی‌ترین اعضای صورت، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند؛ بدیهی است که هر چقدر چشم‌های شما بدون نقص و شاداب‌تر باشد، صورتتان جذاب‌تر خواهد بود. با این حال برای بسیاری از ما این مورد پیش آمده

معایب شیدینگ لب

در میان روش های مختلف آرایشی و زیبایی که به صورت دائم یا موقت انجام می شود شیدینگ لب یکی از محبوب ترین آن هاست. در این روش بافت لب ها با تزریق رنگ برای مدت مشخصی از حالت و

مزایای شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی است که در آن رنگدانه‌ های مخصوص به لایه بالایی پوست لب تزریق می ‌شود. این روش باعث می ‌شود که لب‌ پرتر و برجسته‌ تر به نظر برسد و رنگ آن نیز زیباتر و

مطالب مرتبط مقالات و نوشته های مرتبط
میکاپ صورت در فصل پاییز

استفاده از رنگ ها برای استایل بیشترین اهمیت را دارد. در واقع با کمک رنگ ها می توانید استایل خود را بهبود داده و زیبایی آن را چندین برابر کنید. همان طور که می دانید طیف های رنگی بی نهایتی

انواع براش آرایشی

بسیاری از بانوان برای زیباتر کردن صورت خود از ابزارهای مختلف آرایشی استفاده می کنند. امروزه به دلیل پیشرفت علم و خلاقیت بشریت روش های مختلفی برای پیاده سازی انواع مدل های آرایش ابداع شده که باعث خلاقیت آرایش زنان

رژ لب جامد یا مایع

رژ لب برای آرایش کردن یکی از مهم ترین بخش های صورت یعنی لب استفاده می شود. رژی که روی لب می زندید موجب تغییر رنگ آن شده و زیبایی آن را بسیار بیشتر می کند. نکته بسیار مهم که

فینیشینگ میکاپ چیست

فینیشینگ میکاپ یکی از هنرهای معتبر و مهم در هنر آرایشگری است که بسیاری از آرایشگران باید با این هنر آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند صورت افراد را به زیباترین شکل آرایش کرده و زیبایی صورت را چندین برابر