آشنایی با کراتین نانو گلوبال

مو
۳۰ خرداد ۱۴۰۳
تیم تحریریه
1264 بازدید
کراتین نانو گلوبال
موضوعاتی که در ادامه میخوانید :

موهای زیبا و مرتب، برای خانم ها خیلی مهم و رویایی می باشد البته آقایان نیز به این مسئله توجه دارند و به دنبال راه هایی برای بهبود کیفیت مو های خود هستند که کراتین نانو گلوبال این امر را آسان کرده است. خوشبختانه، حتی اگر موهای شما به طور طبیعی آنطور که می خواهید به نظر نمی رسد، به لطف کراتین نانو گلوبال، می توانید به راحتی آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کنید. برخی از محبوب ترین درمان های مو اخیرا عبارتند از: بوتاکس، کراتینه و نانوپلاستی که کراتین نانو گلوبال رایج ترین می باشد.

کراتین نانو گلوبال چیست؟

یک روش درمانی برای مراقبت از مو است که بر اساس پر کردن ساختار مو با کراتین نانو گلوبال انجام می شود و به موها نرمی و درخشندگی می بخشد. گلوبال یک آنالوگ صاف کننده کراتینه است، با ترکیبی مطمئن و کاملا طبیعی ساخته شده است. ماده فعال اصلی اسیدهای آمینه است که در ساختار مو ساخته شده و آن را پر می کند و روغن ها، عصاره ها، پانتنول و پروتئین باعث ترمیم و تغذیه بیشتر مو می شوند. کراتین نانو گلوبال رشته های مجعد، درهم و نامنظم را مرتب و صاف می کند و برای کسانی که مو های کوتاه دارند نیز بسیار کاربردی است و می تواند فرم مو ها را زیبا تر جلوه بدهد. تفاوت اساسی با روش های دیگر در این است که اعمال نانوپلاستی با کراتین نانو گلوبال روی موهای نسبتا سالم و نه خیلی آسیب دیده توصیه خواهد شد و برای موهای بلوند مناسب نیست.

طریقه استفاده کراتین نانو گلوبال

طریقه استفاده کراتین نانو گلوبال به این ترتیب است که روی مو ها باید پخش شود و بعد از حدود 40 دقیقه نیز شسته شود. بعد از آن با آب گرم شسته شده، موها با سشوار به طور کامل باید خشک شود و در مرحله بعد با اتو مو چندین بار باید مو ها را صاف نمود.

تحت تأثیر دمای گرم، مواد تشکیل دهنده کراتین نانو گلوبال به معنای واقعی کلمه به اعماق مو وارد می شوند و سپس ترکیب به طور کامل با شامپوی مناسب شسته می شود. بعد از زدن ماسک مو با یک سشوار کاملا خشک می شود که معمولا، این روش دو تا سه ساعت طول می کشد. شایان ذکر است که به دلیل تأثیر اسیدهای آمینه، رنگ مو می تواند یک تا سه تن روشن شود؛ بنابراین بهتر است یک هفته بعد از این کار رنگ آمیزی مو انجام شود.

مزایا کراتین نانو گلوبال

از مزایا کراتین نانو گلوبال این است که مو صاف، الاستیک، براق و مرتب می شود وتار های مو در هم پیچیده نیستند، به راحتی شانه می شوند و می توان آنها را حالت داد. علاوه بر این، موها به طور قابل توجهی از شکنندگی، تأثیرات حرارتی و فیزیکی محافظت می شوند و با مراقبت مناسب در منزل تا شش ماه ماندگاری دارد. صاف کردن و ترمیم مو با کراتین نانو گلوبال یک روش ویژه برای صاف کردن مو است و اثر آن کاملا مورد اعتماد است و حتی اگر قبل از آن بیش از حد کرکی یا فر باشند به راحتی صاف می شوند.

کراتین موجود در این محصول نوعی پروتئین است که واحد سازنده مو است و با آن می توانید رشته های آسیب دیده را بازیابی کنید و در عین حال آنها را صاف کنید. کراتین تحت تاثیر دمای بالا، تار های مو را پر می کند و به عنوان نوعی چارچوب عمل میکند که آنها را صاف نگه می دارد. کراتین نانو گلوبال حتی فرهای آفریقایی را صاف می کند و مو براق، سنگین و قوی می شود که تغییرات شگفت انگیزی را به وجود می آورد. حالت دادن به موها آسان است، پف نمی کند و مدل مو حتی در هوای بد نیز شکل خود را حفظ می کند.

تفاوت بوتاکس و کراتین

بوتاکس مو روشی برای ترمیم و بهبود کیفیت مو است و به لطف آن، موها سالم تر و کمتر متخلخل می شوند، حالت کرکی نیز از بین می رود. مولکول داخل بوتاکس به عنوان ماده اصلی عمل می کند و هنگام تعامل با آب، به عمق ساقه مو نفوذ می کند و کوچکترین آسیب را پر می کند، بوتاکس مو همچنین حاوی اسید هیالورونیک، کراتین، اسیدهای آمینه، روغن های طبیعی و عصاره مناسب است.

این روش نه تنها برای تارها، بلکه برای تقویت ریشه مو روی پوست سر نیز اعمال می شود، این روش برای ریزش مو مفید است و به ویژه برای مو بور توصیه می شود؛ زیرا زردی را کاملا خنثی می کند اما کراتین نانو گلوبال برای موهای روشن مناسب نیست.

موها بلافاصله سالم، ابریشمی و براق به نظر می رسند، بدون انتهای شکسته و شانه کردن آسان، حفظ شکل و حجم آنها بهتر می شود و تفاوتی که در این روش دیده می شود این است که ماندگاری کم تری دارد. نکته ای باید دقت نمود این می باشد که از شامپو های نامناسب استفاده نشود چون اثرات کراتین را از بین می برد.

نکات مهم در استفاده از کراتین نانو گلوبال

یکی از نکات مهم این است که نوک موهایی که به شدت آسیب دیده اند بهتر است ابتدا کوتاه شوند و سپس استفاده از کراتین نانو گلوبال، برش تازه مو را به خوبی مهر و موم می کند و موها برای مدت طولانی سالم می مانند. رنگ آمیزی بهتر است انجام شده باشد و رنگی روشن تر از حد معمول انتخاب کنید؛ زیرا ممکن است رنگدانه زیر اتو محو شود و پس از این کار، توصیه می شود موهای خود را زودتر از دو هفته قبل رنگ کنید.

برای ماندگاری بیش تر باید توجه داشته باشید که شوینده های مناسب را انتخاب کنید و موهایتان زیاد در معرض نور مستقیم خورشید نباشند. کراتین نانو گلوبال که روی مو قرار داده می شود حاوی فرمالدئید نیست؛ اما شامل کراتین، کلاژن، اسیدهای آمینه است؛ بنابراین می توان از کراتین نانو گلوبال مو حتی در دوران بارداری و شیردهی نیز استفاده کرد.

نکته دیگری که حتما باید به آن اشاره نمود این است که بعد از انجام این روش روی مو ها تا 4 روز حالت طبیعی و صاف آن را حفظ کنید و هر گونه تغییر حالت به همان شکل ماندگاری خواهد داشت. محدودیت سنی در استفاده از این روش وجود ندارد اما بهتر است که برای کودکان مورد استفاده قرار نگیرد و تنها کسانی که 9 سال به بالا دارند می توانند این روش را استفاده نمایند. روش و نحوه استفاده از کراتین نانو گلوبال بسیار مهم و تخصصی می باشد و به اینخاطر بهتر است در سالن ها و به وسیله افراد ماهر و متخصص انجام شود.

نکته دیگر اینکه نحوه اتو کردن و نوع اتویی که استفاده می شود نیز در نتیجه کار بسیار مهم می باشد و اثر آن قابل ملاحظه است و به همین علت است که از اتو موهای فوق حرفه ای باید استفاده شود.

مبدا کراتین نانو گلوبال

برزیل را کشور ابداع کننده کراتین نانو گلوبال می دانند و این کشور تولید کننده این نوع کراتین ها است که در سال 1991 تولید شد. تاریخ دقیق ظهور کراتین نانو در منابع موجود نیست، تنها مشخص است که در سال 2011 کراتین نانو به بازارهای کشورهای مستقل مشترک المنافع، روسیه و اوکراین رسیدند.

برزیل به عنوان اولین تولید کننده توانسته بازار جهانی را به دست بگیرد و کیفیت کراتین نانو گلوبال آن بسیار بالا می باشد و به همین دلیل شناخته شده است. در ایران نیز سال های زیادی است که این مواد وارد شده است و امروزه کاربرد بسیار زیادی برای افراد مختلف با انواع مو دارد.

لوازم مورد نیاز برای انجام کراتین نانو

 • کراتین نانو گلوبال اصل (ترکیبات را می توان در فروشگاه ها یافت)
 • دستکش لاتکس یا نیتریل
 • ماسک
 • اتو صفحه شناور حرفه ای
 • کاور برای محافظت در برابر نفوذ مایعات به مشتری
 • پیش بند آرایشگاه با جیب برای گیره
 • گیره برای رفع فرها 
 • شانه کربن مسطح با دندانه پهن
 • ست لوازم جانبی (برس، کاردک، کاسه)
 • سشوار قدرتمند سرد و گرم
 • معایب استفاده از کراتین نانو گلوبال

از جمله "معایب" که باید در نظر گرفته شود:

 • درصد مشخصی از حجم مو از بین می رود: مدل مو از پف کردن متوقف می شود و این طبیعی است، اما اگر دوست دارید یک مدل موی حجیم داشته باشید انجام این کار حجم مو ها را کم تر خواهد کرد و برای شما مناسب نمی باشد.
 • سایه مو تغییر می کند: فرهای طبیعی فقط کمی روشن می شوند، اما فرهای رنگ شده می توانند تا 2 تن روشن تر شوند و این مشکل را می توان تا حدی با یک محافظ رنگ حل کرد.
 • کراتین نانو گلوبال مو در مقایسه با روش کلاسیک صاف کردن کراتینه به علت قرار گرفتن در معرض طولانی مدت 2 برابر زمان زیادی نیاز دارد.
 •  برای انجام موفقیت آمیز این روش به یک متخصص با تجربه تر نیاز است و نمی توان در هر محیطی آن را انجام داد.

سخن پایانی

در پایان با توجه به مواردی که بیان شد شما می توانید به آسانی تصمیم بگیرید که آیا این روش مناسب مو های شما می باشد و یا اینکه استفاده از آن چقدر می تواند برای شما مفید باشد.

استفاده از کراتین نانو گلوبال اگر با کمک یک متخصص انجام بگیرد ضرری برای شما نخواهد داشت و در عین حال مو هایی جذاب و درخشان خواهید داشت و مشکلات مو های شما به طور کامل رفع خواهد شد.

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام ، بیانیه‌ی سلب مسئولیت ماهشو را بخوانید

سلب مسئولیت
اشتراک گذاری پست
4.8/5 - (6 امتیاز)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ کسب و کاری امکان حذف و ویرایش نظر شما را ندارد
ثبت دیدگاه به معنی موافقت با قوانین انتشار ماهشو است.

آخرین مقالات
پروتز لب در خانه

در برخورد نخست، چهره بیشترین اطلاعات را به افراد می‌دهد. لب‌ها از مهم‌ترین اجزا در زیبایی و تقارن صورت هستند و کوچک‌ترین تغییرات در لب‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین تاثیرات زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و چهره‌ای هالیوودی برای شما

پرپشت شدن ابرو

ابرو یکی از مهم‌ترین عضوهای صورت است که نقش موثری در زیبایی و شادابی چهره دارد؛ با این حال بسیاری از افراد از تاثیر ابروها بر صورت خود بی‌خبر هستند! بدیهی است که هر چقدر ابروهای شما پرپشت و مرتب‌تر

درمان پف زیر چشم در خانه

چشم‌ها به عنوان اصلی‌ترین اعضای صورت، نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند؛ بدیهی است که هر چقدر چشم‌های شما بدون نقص و شاداب‌تر باشد، صورتتان جذاب‌تر خواهد بود. با این حال برای بسیاری از ما این مورد پیش آمده

معایب شیدینگ لب

در میان روش های مختلف آرایشی و زیبایی که به صورت دائم یا موقت انجام می شود شیدینگ لب یکی از محبوب ترین آن هاست. در این روش بافت لب ها با تزریق رنگ برای مدت مشخصی از حالت و

مزایای شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی است که در آن رنگدانه‌ های مخصوص به لایه بالایی پوست لب تزریق می ‌شود. این روش باعث می ‌شود که لب‌ پرتر و برجسته‌ تر به نظر برسد و رنگ آن نیز زیباتر و

مطالب مرتبط مقالات و نوشته های مرتبط
تفاوت بین نرم کننده و ماسک مو

بخش ها و عضوهای مختلفی از بدن هستند که در زیبایی ما نقش دارند. یکی از مهم ترین این بخش ها مو می باشد. قطعاً همه می دانند که موی هر فرد چقدر در زیبایی آن تأثیر دارد. به همین

براشینگ مو بدون آسیب رسانی

براشینگ مو یکی از روش های مراقبت از موهاست که با استفاده از یک برس مناسب، موها را از گره ها و شکنندگی ها آزاد کرده و آنها را نرم و صاف می کند. با این حال، براشینگ مو به

فواید اکستنشن مو

اکستنشن موها، نوعی پیشرفت تکنولوژی در صنعت زیبایی و آرایش است که به شما اجازه می دهد تا موهایتان را با یک محصول ساختگی بلند کنید و بدون نیاز به رشته کردن و یا خراب کردن موهای اصلی خود، آنها

بهترین سرم های مو

سرم مو در اصل یک نرم  کننده و حالت دهنده مو بوده که امروزه بسیار مورد توجه مردم واقع شده است. کاربرد بهترین سرم های مو نیز همانند سرم های موی عادی است، تنها تفاوت شاخص میان آن ها، ویژگی