انتخاب شهر
خدمات
نوع مجموعه

آشنایی بیشتر با خدمات شینیون مو

شینیون یکی از اصطلاحات آرایشی به معنی جمع کردن موها در فرم‌ها و مدل‌های مختلف است. شینیون مو به اندازه‌ی میکاپ صورت، یک کار کاملا هنرمندانه است. از آنجا که شینیون یک کار تخصصی است، یک لاین مجزا در سالن‌های آرایشی را به‌خود اختصاص داده است. با پیشرفت صنعت آرایش، از روش‌های مختلفی برای شینیون موها استفاده می‌شود که خیلی از روش‌های قدیمی فاصله گرفته است. شینیون‌های مدرن با ادغام موهای اضافه و استفاده از انواع پروتزهای مو و کمک گرفتن از ابزارهایی مثل سشوار، اتو مو، تورهای نامرئی، بیگودی، گیره مویی، بابلیس و مواردی از این قبیل انجام می‌شوند. انواع شینیون ژورنالی، شینیون جلوی مو، شینیون باز و ساده در لیست بلند بالای آن پرطرفدارترین‌ها هستند. برای آماده شدن برای مراسم‌های رسمی، شینیون بخش مهمی از آرایش بانوان به حساب می‌آید. شینیون اگر توسط فرد متبحری انجام شود، می‌تواند در زیبایی چهر‌ه‌ی فرد حسابی تأثیرگذار باشد. اگر برای جشن‌ و مهمانی‌ها به دنبال یک سالن آرایش با لاین شینیون حرفه‌ای هستید، از ماهشو کمک بخواهید. در اپلیکیشن ماهشو بهترین سالن‌های زیبایی در نزدیک‌ترین محل زندگی شما لیست شده‌اند.

آشنایی بیشتر با خدمات شینیون مو
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی موژان
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی دلاریس
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی لابلا
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
مژه و ابرو ناهید
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آمورفی
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
نسرین عرفاتی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
الناز
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
نیلوفر میرحسینی
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آکادمی نیلوفر
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی ماه رو
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
لیلا
متخصص زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
مریم ارباب
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
نفس
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی همراز
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
فریبا پناهی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی خجسته
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
کلاسیک ملکه
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
ترمه
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی هنگامه VIP
جدیدترین مقالات مرتبط شینیون مو
روتین مراقبت از مو در فصل پاییز

عوامل مختلفی در صورت و بدن افراد وجود دارد که می تواند موجب زیبایی ظاهر آن ها شود. یکی از مهم ترین این عوامل موی شما است. مو بخشی عظیم از زیبایی بدن را تشکیل می دهد. این موضوع برای

کاربردهای روغن زیتون برای مو

بخش های مختلفی در بدن افراد وجود دارد که می تواند موجب زیبایی آن ها شود. اما مهم ترین بخشی که علاوه بر زنان در مردان نیز موجب بهبود زیبایی شده و آن ها را درمان می کند مو می

بهترین شامپو های نرم کننده مو

شامپو نرم کننده مو یکی از بهترین و پرطرفدارترین محصولات بهداشتی و آرایشی به حساب می آید که استفاده از آن کمک شایانی به زیبا، براق و نرم تر شدن موهای خانم ها و آقایان می کند. توجه داشته باشید

ماندگاری اکستنشن مو

اکستنشن مو به اضافه کردن موی مصنوعی یا طبیعی به موی اصلی گفته می‌ شود. با اضافه کردن آن موها را پرپشت یا بلند یا رنگ و هایلایت می‌ کنند. امروزه این روش، طرفداران زیادی در بین خانم‌ ها دارد.

آشنایی با کراتین نانو گلوبال

موهای زیبا و مرتب، برای خانم ها خیلی مهم و رویایی می باشد البته آقایان نیز به این مسئله توجه دارند و به دنبال راه هایی برای بهبود کیفیت مو های خود هستند که کراتین نانو گلوبال این امر را

آشنایی با بهترین مراکز زیبایی برای خدمات شینیون مو

شینیون مو تنها یکی از چندین مدل های آرایش موی زنان است. درست است که تنوع آرایشات مو به پای تنوع آرایش چهره نمی رسد؛ اما آرایش مو خود انواع مختلفی دارد. یکی از آنها که شینیون مو است را در اینجا مورد مطالعه قرار داده ایم. شینیون مدل مویی جهانی محسوب شده و در تمام دنیا به ویژه ایران، طرفداران خود را دارد. حتما شما نیز چندین بار این کلمه را شنیده و با آن آشنا هستید. شاید برخی تصور کنند که شینیون تنها برای موهای بلند بکار برده می شود؛ اما محدودیتی برای شینیون وجود ندارد. هر روز به تنوع مدل های موی شینیون اضافه می شود و انواع مختلفی دارد. بسیاری از عروس ها نیز مدل موی شینیون را برای مدل مو شب عروسی خود انتخاب می کنند.

تاریخچه شینیون مو

شینیون که chignon نوشته می شود، گیس پشت سر معنا خواهد شد. در اصطلاح به مدل مویی گفته می شود که در آن موها پشت سر یا بالای سر بسته شوند. ابتدا شینیون به مدل های ساده ای گفته می شد که مو ساده پشت یا بالای سر بسته شود. در دوران حال، شینیون خود به یک رشته، تخصص و هنر آرایش مو تبدیل شده است. هرچه آرایشگر حرفه ای تر باشد، شینیون زیباتری از خود به نمایش می گذارد. امروزه آرایشگران مدل موی بسته را با باز ترکیب کرده و هنری زیبا و ترکیبی می سازند. آرایشگران مو خلاقیت های زیادی در شینیون استفاده می کنند و مدل هایی جدید خلق می کنند. در چین باستان دختران موهای خود را بافته و زنان موها را پس از بافتن بالای سر می بستند. هر یک از کشورها و قومیت ها عقیده خاصی در زمینه بستن مو داشتند که به شکلی شینیون محسوب می شد.

مزایای شینیون مو

شینیون مو نوعی آرایش مو است که برای مراسمات، جشن ها و عروسی یا تولد روی موی زنان انجام می شود. شینیون همواره بسیار محبوب بوده و مورد توجه خانم های ایرانی است. دلایل اصلی محبوبیت شینیون خلاقیت زیاد و متناسب بودن با تمامی سلیقه هاست. برای شخصی با سلیقه ساده و کلاسیک، شینیونی ساده و شیک انجام می شود. اگر سلیقه شلوغ و پرزرق و برقی دارید، می توان شینیون شما را حجیم و با اکسسوری ها و گل یا مروارید زیاد انجام داد. برای طراحی یک شینیون شلوغ، راه های زیادی وجود دارد.

از مزایای اصلی شینیون مو، مناسب بودن برای تمامی لباس های مجلسی و آرایش ها است. شینیون حتی با هر فرم صورتی متناسب است. اگر لباس شما یقه بسته ای دارد، از شینیون بسته و اگر لباستان یقه باز است، بهتر است از شینیون باز یا نیمه باز استفاده شود. برای آرایش موی شینیون، تخصص لازم بوده و باید شینیون کار روی موهای شما کار کند. این تخصص باعث می شود تا موی شما به صورت تخصصی آراسته شود. مزیت دیگر شینیون، زیباتر شدن در صورت رنگ کردن مو است. اگر موهای شما بلند بوده یا رنگ و هایلایت شده است، شینیون بهترین مدل مو برای شما محسوب می شود.

معایب شینیون مو

شینیون مو نیز همانند هر عمل زیباسازی دیگری، دارای معایبی خواهد بود. اگر تصمیم به انجام شینیون گرفته اید، بد نیست معایب آن را نیز بدانید تا با علم کافی تصمیم گیری کنید. این معایب به شرح زیر است:

کشیده شدن محکم مو باعث ضعیف شدن ریشه مو شده و در نهایت منجر به ریزش مو می شود.
سنجاق های زیادی که محکم به موها زده شده و آن ها را نگه می داند، خود مضراتی همچون ریزش را به همراه دارند.
حتی مدل موی دم اسبی یا گوجه ای نیز از قاعده ریزش و ضعیف شدن ریشه مو مستثنی نیستند.
در هنگام جداکردن کش ها، گیره ها یا سنجاق ها هنگام مو، ممکن است موهای زیاد کنده شوند.
کشیده شدن محکم موها خود می تواند سردردهایی را ایجاد کند که شما را کلافه کنند.
کشیدن سشوار، اتو مو و سایر وسایل حرارتی برای شینیون کردن، عوارضی همچون موخوره، ریزش و عواملی از این دست را با خود به همراه دارند. ممکن است این عوارض تا سه ماه بعد خود را نشان دهند.
اتو مو به دلیل از بین بردن لایه بیرونی مو، سبب کدری، شکنندگی، تکه شدن و ضعیف شدن کوتیکول می شود.
در صورت باقی ماندن ژل یا دیگر مواد تثبیت کننده روی مو، اکسیژن رسانی به کف سر و ریشه مو مختل شده و غیرمستقیم موها را ضعیف می کنند.
برای جلوگیری از رسیدن آسیب به موها در شینیون بهتر است سنجاق ها را به آرامی و با دقت از مو باز کنید تا باعث کشیده شدن موها نشوند. برای این کار می توانید از کس دیگری نیز کمک بگیرید. بعد از تمام شدن مراسم و به محض رسیدن به منزل، موهایتان را به خوبی بشویید تا اثری از مواد روی موهایتان باقی نماند. برای شانه کردن بعد از شستشو از روان کننده ها یا نرم کننده ها استفاده کنید و از شانه کردن با شانه های دندانه ریز بپرهیزید. در صورتی که موهای شما نازک یا کم پشت است، به آرایشگر شینیون کار بسپارید تا موهایتان را زیاد نکشیده و از درجه حرارت بالای دستگاه های حرارتی استفاده نکند.

انواع شینیون مو

شینیون مو خود انواع مختلفی دارد و به دسته هایی همچون شینیون موی کوتاه، شینیون عروس، شینیون موی باز، شینیون ساده و دخترانه تقسیم می شود. حالا قصد داریم تا ببینیم هر نوع شینیون به چه صورتی است.

 • شینیون موی کوتاه
  اگر موهایتان کوتاه است، باز هم می توانید شینیون را روی موهای خود تجربه کنید. البته به شرطی که حداقل به اندازه بسته شدن با کش سر باشد. شینیون های پیچیده یا بافته شده در موهای کوتاه امکان پذیر نیست؛ اما می توان شینیون های ساده را روی موهای کوتاه پیاده کرد. از انواع مدل های موی کوتاه می توان به شینیون ساده، شینیون بافت از کف سر، شینیون گوجه ای و… اشاره کرد. هر چه آرایشگر شما خلاقیت و حوصله بیشتری به خرج دهد، شینیون شما زیباتر خواهد شد.
 • شینیون موی عروس
  شینیون موی عروس خود شامل صدها مدل شینیون می شود. عروسی روزی خاص در عمر یک دختر است و دوست دارد تا به بهترین نحو آن را جشن بگیرد. مو یکی از زیباترین قسمت های یک خانم است و آرایش آن برای شب عروسی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل عروس خانم ها حساسیت زیادی برای انتخاب مدل موی شینیون خود به خرج می دهند. شینیون عروس به دلیل این که توسط عکاس ثبت می شود، از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و مهارت و تجربه بیشتری را می طلبد. شینیون علاوه بر اینکه باید زیبا بوده و با چهره شما متناسب باشد، لازم است تا با لباس ها و آرایش شما نیز هماهنگی داشته باشد. اگر دوست دارید تا شینیون شما رنگی باشد، باید از چند روز قبل موهایتان را رنگ کنید. علاوه بر خود شینیون، موارد دیگری نیز اهمیتی به اندازه شینیون دارند و عبارتند از:
 • اندازه شینیون
 • رنگ مو و شینیون
 • مدل جلوی مو
 • داشتن یا نداشتن تاج و مدل آن
 • حجم شینیون
 • داشتن یا نداشتن گل روی شینیون

به طور کلی عروس ها یا سلیقه ساده و کلاسیکی دارند یا به مدل های شلوغ و پیچیده علاقمند هستند. هر چه شینیون عروس باوقارتر و ظریف تر باشد، موهای زیبای عروس را زیباتر کرده و بیشتر مورد پسند قرار می گیرد. برای شینیون این روز خاص باید راحتی تان را نیز مدنظر قرار دهید. اگر شینیون سنگین باشد، باعث درد گرفتن گردن و سر شما شده و لذت مراسم عروس خود را از دست خواهید داد. امروزه کمتر از تاج های بزرگ و سنگین استفاده شده و ریسه ها یا نیم تاج ها بیشتر مورد پسند واقع می شوند. هر چه آرایش و شینیون شما زیباتر باشد، اعتماد به نفس بیشتری به شما دست می دهد.

شینیون موی باز و نیمه باز

مدل شینیون موی باز، یکی دیگر از انواع شینیون محسوب می شود. در این شینیون باید موها باز بوده یا نیمه باز باشد. در واقع شکل این شینیون به صورت بسته بالای سر نیست. ممکن است مقداری از مو یا همه آن در پشت رها باشند یا فر شوند. ابزار کار در این شینیون، بابلیس، ویو، بیگودی، سشوار و اتو مو است. معمولا شینیون باز یا نیمه باز محبوب تر از شینیون بسته است. برای تزئین این شینیون از اکسسوری هایی همچون گل ها و شکوفه های ریز و مینیاتوری، تل مجلسی پر زرق و برق دار، تاج، تور، سنجاق های خاص، گل سرهای شیک و… استفاده می شود. اگر پیشانی شما بلند بوده یا صورت کشیده ای دارید، بهتر است موهای جلویی خود را نیز باز بگذارید. موارد زیر در انتخاب این مدل شینیون موثرند:

 • فرم صورت
 • گردی یا کشیدگی صورت
 • بلندی یا کوتاهی پیشانی
 • بلندی یا کوتاهی گردن
 • مدل و شکل لباس
 • اندازه بلندی یا حجم موها
 • و مواردی از این قبیل

اگر موی شما کوتاه است و حق انتخاب زیادی برای مدل مو به ویژه شینیون ندارید، ما به شما شینیون باز و نیمه باز را پیشنهاد می کنیم. از انواع این مدل می توان به مدل آبشاری و مدل حصیری اشاره کرد. البته اگر لباس شما یقه بسته ای دارد، بهتر است این مدل شینیون را انتخاب نکنید.

شینیون موی موج دار

شینیون موج دار یکی از بهترین مدل های شینیون برای خانم هایی است که موهای بلندی دارند یا موهایشان رنگ و هایلایت کرده اند. در موهای هایلایت، مدل موی شینیون به صورت سایه روشن دیده می شود. اگر لباس شما یقه باز است و گردنبند ظریفی هم دارید، مدل شینیون موج دار را به شما پیشنهاد می کنیم. شل یا سفت بودن این شینیون قابل تنظیم است و هر کدام زیبایی خاص خود را دارد. اگر آرایشگر شینیون کار شما تبحر بالایی داشته باشد، می تواند این شینیون را به بهترین نحو روی موهای شما انجام دهد.

شینیون موی حجیم و بزرگ
شینیون موی حجیم نوعی مدل موی فانتزی، پیچیده و سخت است. این مدل شینیون ها نیاز به صرف زمان زیادی دارند و خلاقیت بالایی را از آرایشگر می طلبند. بد نیست برای یک بار هم که شده این نوع شینیون را روی موهای زیبای خود امتحان کنید. در این شینیون از زیورآلات و اکسسوری های درشت و بزرگ استفاده می شود. برای این شینیون باید یا موهای بلند و حجیم داشته باشید، یا از موهای مصنوعی و اکستنشن موقت به موهایتان اضافه شود. این شینیون به کلی چهره شما را تغییر داده و برای مراسمات و میهمانی های بزرگ و مهمی همچون مراسم عروسی توصیه می شود. این شینیون حالتی سلطنتی داشته یا اشکالی همچون گل در آن دیده می شود. برای تکمیل این شینیون زیبا معمولا از مرواریدها در بین مو استفاده می شود.

شینیون موی ساده و دخترانه
شینیون موی ساده نوعی دیگر از انواع شینیون مو است که در سال های اخیر محبوبیت بالایی را به خود اختصاص داده است. از این نوع شینیون ها بیشتر دختران استفاده می کنند؛ اما برخی خانم ها با سلیقه کلاسیک برای کمتر نشان دادن سن خود درخواست این نوع شینیون را می کنند. این نوع شینیون ها عموما با هر لباس و هر فرم صورت و آرایشی متناسب می شوند. برخی برای مهمانی های کوچک یا دورهمی های زنانه مثل تولدها، جشن ها و مراسمات قبل از ازدواج به سراغ این نوع شینیون می روند. هزینه این نوع شینیون ها کمتر بوده اما زیبایی دوچندانی به شما می دهند. برخی از این مدل ها را مختصرا توضیح می دهیم:

 • پیچیدن مو به صورت شل در بالای سر، آویزان کردن دسته کمی از مو در دو طرف صورت و فر کردن آن ها
 • جمع کردن مو در بالای سر و استفاده از گل، پاپیون، گیره هایی زیبا یا سنجاق ها روی مو
 • بافت مو در دو طرف ، پشت، کف سر یا جلوی سر
 • ترکیب اکسسوری های مو با بافت و مدل های خلاقانه دیگر

ابزارهای شینیون مو
شینیون مو نیز مثل هر نوع آرایش دیگری به ابزار و وسایل نیاز دارد. شینیون خود به دو قسمت ساده و حرفه ای تقسیم می شود که هر کدام ابزار مخصوص خود را می طلبد. ابزار شینیون ساده عبارت است از:

 • کلیپس
 • تل
 • تور شینیون
 • کش
 • گیره

ابزار شینیون حرفه ای نیز شامل موارد زیر است:

 • بیگودی
 • تور نامرئی
 • پروتز اسفنجی
 • گیره مو
 • چوب شینیون
 • مو مصنوعی

ابزارهای ساده را می توانیم بدون داشتن تخصص استفاده کنیم؛ اما اگر به شینیون حرفه ای علاقمند باشیم، باید این کار را به آرایشگر متخصص بسپاریم.

وسایل کار حرارتی شینیون
علاوه بر ابزاری که نام برده شد، ابزار حرارتی نیز برای شینیون وجود دارند که لازم است برای شینیونی عالی به کار گرفته شوند. دو ابزار حرارتی پرمصرف و محبوب که همگی با آن ها آشنا هستیم، اتوی مو و سشوار است. این دو یار جدا نشدنی بیشتر برای لخت و صاف کردن مو استفاده می شوند. البته می توان برای فر کردن مو نیز از این ابزار استفاده کرد. فر کننده هایی همچون بیگودی حرارتی نیز از ابزارهای شینیون محسوب می شوند. مرحله حرارتی در شینیون از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر موها به خوبی لخت نشده و فرم نگیرند، ممکن است در شینیون پس از گذشت زمان، وز شوند. برای اینکه بتوان ظاهر مو را تثبیت کرده و شکل آن را ثابت کرد، از موادی همچون ژل و تافت استفاده می شود. این ابزار نباید طولانی و بیش از اندازه استفاده شوند؛ زیرا باعث سوختن موها و ایجاد موخوره میشوند.

تثبیت کردن شینیون
هر چقدر مدل شینیون پیچیده و سخت تر باشد، بیشتر امکان تغییر شکل در آن وجود دارد. برای اینکه زحمت و هزینه ما به هدر نرود، لازم است تا از وسایل تثبیت کننده مو استفاده شود. ابزار و وسایل تثبیت کننده انواع مختلفی دارند که در حالت های مختلفی استفاده می شوند. این ابزار عبارتند از:

 • اسپری مو یا تافت
 • موس مو
 • ژل مو

این ابزار هر کدام به مرحله و کاربرد خاصی تعلق دارند. اسپری در آخرین مرحله انجام شینیون به کار برده می شود. از این وسیله می توان به همراه اتوی مو، برای چسبنده کردن مو و ورقه ای کردن آن نیز استفاده کرد. در واقع به وسیله این اسپری می توان به طراحی شینیون مو کمک کرد. در موهای لخت برای فیکس کردن مو و در موهای حالت پذیر برای وز نشدن و خراب نشدن شکل مو از این ابزار استفاده می شود.

نحوه انجام شینیون مو

برای انجام شینیون مو، ابتدا لازم است تا موها تمیز باشند. اگر موها تمیز نباشند، لازم است آرایشگر شستشو را انجام دهد. پس از اینکه مو تمیز شد، باید موها را سشوار کشیده و شانه کنید. با سشوار و شانه موها یک دست، زیبا و مرتب می شوند. اگر شینیون خاصی مدنظر شماست به آرایشگر اطلاع دهید تا به سلیقه شما نیز توجه داشته باشد.

حجم دادن به مو در شینیون
مرحله حجم دهی، مرحله ای از شینیون مو است که موی شما کم پشت بوده یا لخت باشد. حجم دهی به این صورت انجام می شود که ابتدا یک دسته کم از موی شما برداشته شده و سپس به وسیله انگشت شصت پیچ داده می شود. این مرحله به اینجا ختم نشده و خود 5 قسمت دارد. اگر مو خوب حجم دار نشود، لازم است تا موی مصنوعی یا اکستنشن موقت به مو اضافه شود.

بافت در شینیون مو
بافت مو یکی از زیر شاخه های شینیون محسوب شده و خود انواع مختلفی دارد. بافت ها در انواع ساده و پیچیده وجود دارند. بافت ساده معمولا دختران را به خود جذب می کند. اگر شینیون کار شما حرفه ای باشد، می تواند بافت های پیچیده را نیز انجام داده یا  بافت های مختلف را با هم ترکیب کند. اگر قسمت جلویی سر خالی باشد، بهتر است موها به سمت جلو فشار داده شده و پس از آن بافت انجام شود. بافت ها می توانند روی سر یا کف سر انجام شوند و با مدل های دیگر شینیون ترکیب شوند.

مدت زمان انجام شینیون چقدر است؟
اینکه شینیون چقدر طول می کشد، به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار روی فاکتور زمان، پیچیدگی یا سادگی شینیون است. اگر سلیقه شما یک شینیون ساده و معمولی است، لازم است تقریبا 15 دقیقه روی موهای شما صرف شود. البته سرعت عمل و مهارت فرد نیز در این عامل دخیل است. برخی اوقات شینیون کار از یک دستیار کمک می گیرد تا کمتر خسته شده و مدت زمان شینیون شما نیز کمتر شود. هرچه ابزار کار شینیون کار حرفه ای تر باشد، سرعت او در انجام شینیون نیز بیشتر خواهد شد.

یک شینیون زیبا چه ویژگی هایی دارد؟
برای انجام یک شینیون زیبا لازم است تا موی سر به خوبی اتوکشی و سشوارکشی شده و براشینگ مو به نحوی مناسب انجام شود. برای اینکه شینیون با ظاهر فرد متناسب باشد، لازم است تا به نکات تاثیرگذار توجه کافی شود. این نکات عبارتند از:

 • قد فرد
 • قد موها
 • حجم موها
 • سلیقه شخص
 • فرم صورت
 • بلندی گردن
 • نوع مراسم یا جشن
 • لباس شخص
 • آرایش او

علاوه بر موارد بالا، ممکن است موارد دیگری نیز دخیل باشند. پایه شینیون نباید خیلی شل یا سفت باشد. شل بودن شینیون باعث زود خراب شدن و تغییر شکل دادن آن می شود. اگر هم شینیون خیلی محکم باشد، باعث سردرد، کشیده شدن موها و اذیت فرد می شود. پس از اینکه شینیون به خوبی انجام شد، لازم است تا به وسیله تافت، ژل، شانه پوش و وسایل دیگر، وز موها از بین برود. باید شینیون در آینه چک شده و نظر مشتری دائما پرسیده شود. تا جای ممکن بهتر است از سنجاق کمتر استفاده شود. جایگزین بهتر سنجاق، پنس است. طراحی شینیون بهتر است جدید بوده و تکراری نباشد. اگر می خواهید شینیون آسیب رسان نباشد، بهتر است کمتر از مواد شیمیایی و ابزار حرارتی استفاده کنید.

قیمت شینیون مو

قیمت شینیون مو مقدار مشخصی ندارد. هر چه آرایشگر ماهرتر بوده و مهارت بیشتری برای شینیون شما به کار ببرد، هزینه دستمزد بیشتری دریافت می کند. اگر شینیون موهای زیبای شما مدت زمان زیادی طول بکشد، هزینه ای که بابت آن پرداخت می کنید نیز بیشتر خواهد شد. هر اندازه مدل شینیون موهایتان پیچیده تر و سخت تر شود، آرایشگر زمان بیشتری صرف کردهو هزینه بیشتری از شما می گیرد. به طور کلی هزینه شینیون به نوع موی شما، کیفیت آرایشگاه، مهارت آرایشگر، میزان مواد مصرفی و… بستگی دارد. لازم به ذکر است که قیمت شینیون موی بلند بیشتر از موی کوتاه خواهد بود.