انتخاب شهر
خدمات
نوع مجموعه

آشنایی بیشتر با خدمات اصلاح صورت

اصلاح صورت به مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌ها برای تمیز کردن و بهبود ظاهر پوست گفته می‌شود. این روش‌ها شامل حذف موهای زائد و پاکسازی پوست است. یکی از روش‌های سنتی و عالی همان اصلاح صورت با نخ است. برداشتن موهای زائد به‌خصوص در اطراف ابرو، پشت لب و پیشانی است. این روش سنتی به‌شدت در کشورهای آسیایی محبوب است. اصلاح صورت با تیغ، یک روش آسان برای حذف موهای زائد قابل استفاده است. یکی از روش‌های جدید، اصلاح صورت با وکس است. در این روش از موم گرم یا سرد برای برداشتن موهای زائد استفاده می‌شود. وکس موها را از ریشه می‌کند. ماندگاری و رشد مجدد موها کمی طولانی‌تر از دو روش قبلی است. اصلاح صورت با کرم‌ها موبر یکی دیگر از روش‌های آسان برای حذف موهای زائد است که با استفاده از محصولات شیمیایی صورت می‌گیرد. اصلاح صورت با لیزر از طریق دستگاه‌های الکترونیکی، موها را از ریشه می‌سوزاند. نتایج این روش ماندگارتر از تراشیدن مو با تیغ و بند است. یکسری از روش‌های نوین برای اصلاح صورت، استفاده از ماسک‌های طبیعی مانند موم عسل، آلوئه‌ورا و روغن‌های گیاهی است. در این روش، علاوه بر حذف موهای زائد، موجب تغذیه و بهبود پوست می‌شود. اگر به دنبال یک مرکز تخصص برای اصلاح صورت در نزدیکی خود هستید، روی پلتفرم ماهشو حساب کنید. با ماهشو هر کجای ایران که باشید، بهترین مرکز اصلاح صورت را در نزدیکی محل زندگی خود خواهید یافت.

آشنایی بیشتر با خدمات اصلاح صورت
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی حدیث
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی مونا صالحی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
بانوی پایتخت
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی آراناز
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
بهارگلی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
رایا
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی بانو آشوری
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
ریحانه عظیم پور
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آکادمی نیهان
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
شراره بیوتی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی بهشته موسی خانی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
تی تی سا
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
فرح ناز
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آی تک
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
ژیلا
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی رویال فمیلی
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی واو
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آکادمی ویونا
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
بنفشه
جدیدترین مقالات مرتبط اصلاح صورت
معایب شیدینگ لب

در میان روش های مختلف آرایشی و زیبایی که به صورت دائم یا موقت انجام می شود شیدینگ لب یکی از محبوب ترین آن هاست. در این روش بافت لب ها با تزریق رنگ برای مدت مشخصی از حالت و

مزایای شیدینگ لب

شیدینگ لب یک روش زیبایی است که در آن رنگدانه‌ های مخصوص به لایه بالایی پوست لب تزریق می ‌شود. این روش باعث می ‌شود که لب‌ پرتر و برجسته‌ تر به نظر برسد و رنگ آن نیز زیباتر و

لیفت صورت در خانه

داشتن صورتی شاداب و سالم یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش اعتماد به نفس در افراد است؛ بدیهی است که با بالا رفتن سن، تغییرات پوستی متنوعی، همچون شل شدن و افتادگی پوست رخ می‌دهد. با این اوصاف راه‌های طبیعی و

درمان لک های صورت

هیچ فردی در این دنیا کامل نیست و هرکسی ایراداتی دارد؛ با این حال همه نهایت تلاش خود را می کنیم تا در بهترین حالت خود باشیم. این موضوع هم باعث افزایش اعتماد به نفس ما می شود و هم

مزایای دستگاه هایفرکوئنسی

حتماً تابه حال نام دستگاه هایفرکوئنسی به گوشتان خورده است. هایفرکوئنسی یکی از جدیدترین روش های درمانی برای بهبود سلامت پوست می باشد که به وسیله یک دستگاه الکترونیکی انجام می شود. این دستگاه توانسته محبوبیت بسیار زیادی را بین

آشنایی با بهترین مراکز زیبایی برای خدمات اصلاح صورت

روش های متعددی برای اصلاح صورت و از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد از جمله بند، موچین، اپیلاسیون و غیره. برخی از روش ها نتایج طولانی تری دارند و تا چند هفته تا چند ماه ممکن است موی زائدی نداشته باشید و برخی روش ها اثر بخشی کمتری دارند.

رشد مو ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی و ژنتیک اتفاق می افتد. اگر به دنبال بهترین روش اصلاح صورت هستید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

انواع روش های اصلاح صورت

  • شیو کردن صورت
  • اصلاح صورت با موچین
  • اپلاسیون (وکس و موم)
  • وکس صورت
  • اپلاسیون صورت با موم
  • لیزر موی صورت
  • استفاده از کرم موبر
  • بند انداختن صورت
  • درماپلنینگ
  • الکترولیز

دلیل رشد موهای صورت

معمولاً میزان رشد موی صورت در آقایان و بانوان روند متفاوتی را طی می کند که موی صورت خانم ها نسبت به آقایان ظریف تر و به مراتب کمتر است. ژنتیک و هورمون دو گزینه و دلیل برای رشد موی صورت به شمار می آید.

اهمیت اصلاح صورت

یکی از دلایلی که اصلاح صورت را می توان بسیار اقدامی ضروری در نظر گرفت، این است که شما می توانید از خواص لایه برداری پوست نیز استفاده کنید؛ چرا که اصلاح همچون یک اسکراب ملایم می تواند به لایه برداری فیزیکی پوست بپردازد.

مهمتر از همه شما برای زیباتر شدن آرایش خود باید پوستی بدون مو و صاف داشته باشید که اصلاح پوست صورت می تواند این مزیت را به نحو احسن به رخ بکشد. متخصصین پوست اصلاح به موقع صورت را از جمله دلایلی بیان می‌کنند که می‌تواند به مراقبت پوست کمک کند.

برای جذب محصولات درمانی و مراقبتی از پوست صددرصد اصلاح پوست صورت را یکی از مهمترین اقدامات به شمار می‌ آورند. این نکته را به خاطر داشته باشید که بعد از اصلاح استفاده از محصولاتی مانند مرطوب کننده را نباید نادیده گرفت.

اصلاح صورت با تیغ

اصلاح صورت با تیغ یا همین شیو کردن صورت یکی از ساده ترین و سریعترین روش ها برای از بین بردن موهای صورت است. قبل از اصلاح، صورت خود را تمیز کرده و یک لایه صابون یا کرم اصلاح بمالید. این باعث ایجاد سطح صاف و نرم و در نتیجه کاهش احتمال بریدگی می شود. تیغ را در جهت رشد مو روی صورت خود بکشید.

از جمله مزایایی که برای استفاده از تیغ در این حالت می توان در نظر گرفت، عدم احساس درد و سوزش است؛ همچنین در کمترین زمان ممکن می توان این کار را به نحو احسنت انجام داد. اما معایبی نیز برای استفاده از تیغ وجود دارد که این معایب شامل:

جوش های زیرپوستی
توجه داشته باشید که برای اصلاح صورت با استفاده از تیغ، خانم ها باید معایبی را در نظر بگیرند. اولین عیب و ایرادی که وجود دارد به وجود آمدن موهای زیر پوستی است. موهای زیر پوستی معمولاً زمانی به وجود می آیند که شما به تراشیدن موهای خود به قول معروف از ته اقدام می کنید که در این حالت با بسته شدن سلول های مرده و دهانه فولیکول روبه رو خواهید شد. این خود باعث می شود تا مو در قسمت داخلی پوست رشد خود را ادامه دهد. به همین دلیل است که اصلاح پوست صورت با تیغ چندان گزینه قابل قبولی به شمار نمی آید.

زخم روی پوست
دلیل دیگری که اصلاح با تیغ را نباید یک گزینه قابل قبول در نظر گرفت، مربوط به این موضوع است که احتمال بریدن پوست را افزایش می دهد؛ چرا که متاسفانه برخی از افراد ممکن است در منزل به استفاده از تیغ برای اصلاح پوست صورت خود بپردازند، اما با بریدگی پوست و زخم شدن آن روبرو می شوند همچنین اگر نحوه قرار گیری زاویه تیغ روی صورت درست نباشد، باید ایجاد زخم روی پوست را یک احتمال قوی در نظر بگیرید.

التهاب و قرمزی پوست
ناگفته نماند که التهاب پوست یکی دیگر از عیب و ایرادهایی است که متوجه استفاده از تیغ می شود و  شما باید اگر به خصوص پوست حساسی دارید، ایجاد خراش روی پوست را یک موضوع مهم در نظر بگیرید. حقیقتاً التهاب پوست و قرمزی یکی از عوارض استفاده از تیغ به شمار می آید. متاسفانه برخی از بانوان به این موضوع هیچگونه توجهی ندارند و همین امر باعث می‌شود تا در کوتاه مدت پوست حالت ملایم و لطیف خود را از دست بدهد.

به وجود آمدن جوش های زیر پوستی و سر سفید از جمله واکنش هایی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به مرور زمان پوست حالت جوان و شاداب خود را از دست خواهد داد  و چنانچه فردی پوستی حساس دارد با خراش و زخم و افرادی که پوست چربی دارند نیز با جوش های سر سفید مواجه خواهند شد و به همین دلیل، اصلاح صورت با تیغ را پیشنهاد مناسبی در نظر نمی گیرند.

اصلاح صورت با موچین

اصلاح صورت با موچین یکی از روش های اصلاح صورت ارزان برای خانم هاست که از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفته است.  باید بدانید موچین همانند بند انداختن مو را از ریشه خارج کرده  و ماندگاری آن تا حدود 6 هفته است. (این زمان حدودی بوده و با توجه به ژنتیک هر شخص این زمان متفاوت خواهد بود)

معمولاً استفاده از موچین شگرد خاصی دارد؛ چرا که آرایشگر با یک حرکت سریع و در جهت رویش مو باید به برداشتن موهای صورت بپردازد. طبیعتاً استفاده از موچین باعث ایجاد قرمزی و التهاب روی پوست خواهد شد و کمی درد را باید چاشنی کار کنید؛ به همین دلیل، برای انجام اصلاح صورت سعی کنید استفاده از موچین را تنها برای اصلاح ابرو در نظر بگیرید.

وکس صورت

از جمله روش هایی به که ماندگاری طولانی آن را نمی‌توان انکار کرد، وکس صورت است. توجه داشته باشید وکس و موم انواع مختلفی دارد و شما برای اصلاح صورت باید از موم مخصوص صورت استفاده کنید نه بدن.

شما بین ۲ الی ۶ هفته به دوام و ماندگاری وکس می‌توانید دلخوش کنید. البته با توجه به نوع پوست ماندگاری وکس هم متفاوت است؛ همچنین جزئیات صورت برای پاکسازی موهای زائد بسیار مورد توجه قرار می گیرد و این یکی از مزایایی است که برای انجام وکس در نظر گرفته می شود و ناگفته نماند که شما در طی چندین جلسه می توانید به به نازک شدن موهای زائده روی پوست صورت خود مطمئن باشید.

حقیقتاً وکس را باید به افرادی ماهر بسپارید؛ چرا که در غیر این صورت با عوارض ریز و درشت رو به رو خواهید شد.

معایب وکس صورت
این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که چنانچه شما به مرکزی سابقه برای انجام اصلاح صورت مراجعه نکنید معایبی نیز برای انجام هر روشی همچون وکس صورت وجود خواهد داشت که می توان گفت گفت از جمله عوارض وکس شاید به وجود آمدن التهاب، قرمزی و درد بسیار زیادی باشد که به دلیل کیفیت پایین کار به وجود می آید. قسمت هایی مانند بالای ابرو و یا اپایین لب نیز با حساسیت بیشتری رو به رو است و به همین دلیل اگر شما برای انجام این کار به فردی ماهر و قابل اعتماد مراجعه نکنید، شاید نتیجه کار آنچنان که باید و شاید نتیجه قابل قبولی نباشد. همانگونه که گفته شد از جمله معایب اصلی این روش قرمزی، التهاب و همچنین ایجاد جوش های قرمز رنگ است که می‌تواند ظاهر پوست صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد. موهای زیر پوستی و حساسیت نسبت به آفتاب از جمله معایبی هست که برای وکس کردن صورت به صورت نادرست می توان در نظر گرفت. حتی در برخی از شرایط دیده شده است که خونریزی البته به مقدار بسیار کم از جمله عوارض وکس صورت در کنار عفونت آن به شمار می آید.

بند انداختن صورت

بند انداختن صورت یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش های اصلاح صورت به شمار می آید. بعد از بندانداختن موها بعد از 4 تا 5 هفته شروع به رشد می کنند. در اصلاح صورت با بند چون از مواد شیمیایی استفاده نمیشود، هیچ واکنشی پوستی برای شما نخواهد داشت.

البته ممکن است هنگام بند انداختن و بعد از آن درد و التهاب داشته باشید که طبیعی است. معمولاً رشد موها در صورت بانوان به شکل های مختلفی پدیدار می شود که برخی موهای صورت ضخیم تری داشته و برخی دیگر موهای کرک و بوری دارند؛ به همین دلیل می توان گفت بند انداختن یکی از روش های قابل قبولی است که اگر به مرکزی نامعتبر برای استفاده از خدمات این چنینی اصلاح پوست صورت مراجعه کنید، قطعاً بعد از انجام بند با جوش، تورم، التهاب و قرمزی پوست صورت روبرو خواهید شد.

بنابراین بند صورت جز روش های اصلاح صورت برای پوست های جوش دار قرار نمی گیرد.

معمولا بعد از اصلاح پوست صورت از لوسیون هایی نظیر بابونه، آلوئه ورا و گلاب و حتی کمپرس آب سرد استفاده می کنند تا بتوانند به مراقبت هر چه بیشتر پوست صورت بعد از انجام بند بپردازند. در ادامه به مزایای این روش می پردازیم:

پروسه سریع
از جمله مزایایی که می‌توان برای بند انداختن در بین خدمات اصلاح صورت بیان کرد، می تواند پروسه بسیار سریعی باشد که می توان آن انتظار داشت. معمولاً بند انداحتن در استانداردترین و اصولی ترین حالت ممکن از 8 دقیقه بیشتر نخواهد بود که بعد از آن بتوان به فرم دهی و اصلاح ابرو پرداخت. پس اگر شما فردی شاغل و پرکار هستید بهتر است فرایند سریع بند انداختن را یک مزیت عالی و جدی در نظر بگیرید.

ماندگاری بالا
همان گونه که گفته شد بند انداختن صورت از جمله روش های سنتی است که از قدیم الایام تا به حال مورد توجه چه بوده است. معمولاً بند انداختن باعث می شود تا شما با توجه به مدت زمان رویش موهای صورت خود بتوانید چندین هفته را به راحتی به رویش مجدد موهای صورت خود اختصاص دهید.

حذف کامل موهای صورت
شاید برخی از موهای کوچک با اپیلاسیون به راحتی از بین نروند اما بند انداختن صد در صد این مشکل را برطرف خواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر به درستی بند انجام پذیرد شما را با قرمزی، التهاب و تورم خاصی مواجه نخواهد کرد. برای آن دسته از افرادی که پوست حساسی دارند باید کمی ملایم تر به انجام بند پرداخت.

بی خطر بودن
اصلاح صورت با استفاده از یک نخ پنبه ای انجام می پذیرد و این یعنی مواد شیمیایی روی پوست صورت شما قرار نخواهد گرفت و به همین دلیل است که آسیب، سوزش و دردی به وجود نخواهد آمد. این خود مزیتی برای بدون خطر و سوزش بودن این روش است.

جلوگیری از جوش زدن صورت بعد از بند انداختن
بند انداختن پوست های خشک و حساس کمی حساسیت بیشتری می طلبد؛ چرا که معمولا آرایشگر باید قبل از بند انداختن با استفاده از الکل به ضدعفونی کردن بند مورد نظر بپردازد. همچنین برای هر شخصی از یک نخ نو برای اصلاح صورت باید استفاده کرد.

بعد از بند زدن شستشوی صورت با آب خنک می تواند یک راهکار عالی برای جلوگیری از جوش زدن پوست صورت باشد؛ همچنین استفاده از لوازم آرایشی هر چقدر باکیفیت را نیز باید بلافاصله بعد از بند زدن، ممنوع در نظر گرفت؛ چرا که به هرحال منافذ باز پوست، آلودگی هایی را جذب می کنند. در این بین، بعد از بند انداختن از کرم های خنک کننده و یا انواع ژل ها برای جلوگیری از ایجاد جوش و همچنین کاهش التهاب پوست صورت می توان استفاده کرد. استفاده از ضدآفتاب حداقل ۳۰ درصد برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را نیز نباید نادیده گرفت.

قیمت اصلاح صورت

حال اگر بخواهیم در مورد قیمت خدماتی مانند اصلاح صورت با شما صحبت کنیم، هر مرکزی در هر منطقه‌ای صد درصد قیمت متفاوتی را برای خدمات خود برآورد می کند اما شما در این مرکز، می توانید منصفانه ترین قیمت را در نظر بگیرید؛ چرا که صددرصد هزینه متفاوتی نسبت به بند انداختن برای وکس وجود دارد که کیفیت کار باید دلیل اصلی برای انتخاب شما جهت دریافت خدمات ان چنینی در این مرکز با سابقه باشند.

در پلتفرم ماهشو در تلاشیم تا بهترین مراکز و متخصصان زیبایی در زمینه اصلاح صورت را به شما عزیزان معرفی نماییم.