انتخاب شهر
خدمات
نوع مجموعه

آشنایی بیشتر با خدمات ژلیش ناخن

ژلیش ناخن یا لاک ژلیش، یک نوع لاک ویژه و ماندگار برای طراحی ناخن است. ژلیش ناخن فقط به بخش طراحی ناخن مربوط بوده و از نوع کاشت ژله ای ناخن کاملا متفاوت است. لاک ژلیش بیشتر مربوط به افرادی است که فقط برای طراحی و دیزاین ناخن به سالن مراجعه کرده‌اند. البته اگر کاشت هم انجام داده باشید، می‌تواند از ژلیش برای طراحی ناخن استفاده کرد. در ژلیش ناخن از یک لایک که با اکریلیک ژل ترکیب شده، استفاده می‌شود. لاک ژلیش نسبت به لاک معمولی ماندگاری بیشتری دارد. برای ژلیش ناخن، ابتدا ناخن‌ها مانیکور شده و بعد از سوهان کشیدن، لاک ژلیش را برای رنگ و طراحی، روی ناخن‌های سالم طبیعی یا کاشت می‌کشند. اگرچه از لحاظ ظاهری لاک ژلیش شبیه به لاک معمولی است، اما از لحاظ خشک شدن و همینطور پاک کردن کاملا متفاوت است. لاک ژلیش خیلی دیر خشک شده و با براش‌های مخصوص برای طراحی آن و دستگاه‌های LED برای خشک شدن استفاده می‌شود. برای ریمو لاک ژلیش هم باید از سوهان برقی استفاده کرد. اگر در سفر هستید و برای لاک ژلیش در جستجوی یک سالن زیبایی با لاین تخصصی ناخن هستید، از پلتفرم ماهشو استفاده کنید. ماهشو لیستی از بهترین و نزدیکترین سالن‌های زیبایی را در هر کجای ایران که باشید، در اختیارتان می‌گذارد.

آشنایی بیشتر با خدمات ژلیش ناخن
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی نیلوفر میرزایی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی بورگ
فروشگاه | تهران
جزئیات بیشتر
shavaz
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی دتی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی سمیرا مرتضوی
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی مه سیما
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
پریما
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی مهدیس
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی کلاسیک
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
مریم بخشی
آکادمی زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آکادمی نیک نگار
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی فیروزه
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
آیلین
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
نانی شید
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
افق
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
نجمه آرا
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی | تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی مرضیه زارع
جدیدترین مقالات مرتبط ژلیش ناخن
طرح ناخن زمستان

آرایش ناخن یکی از مهم ترین کارهایی است که زنان برای زیبایی بدن خود انجام می دهند. به کمک آرایش ناخن می توانید علاوه بر زیبایی صورت، دست های خود را نیز جذاب و برجسته کنید. نکته مهمی که برای

روتین ناخن در خانه

بعد از صورت بخش های دیگری که در بدن زنان جذابیت زیادی داشته و نظر افراد مختلفی را به خود جذب می کند دست ها هستند. دست زنان از بخش های مختلفی تشکیل شده که مهم ترین آن ناخن است.

مراحل ریمو کردن ناخن

ریمو کردن کاشت ناخن یکی از موارد شایع در صنعت زیبایی است که در آن ناخن مصنوعی که به صورت ژل یا اکریلیک روی ناخن طبیعی قرار گرفته است، با استفاده از ابزارهای ویژه و تکنیک های خاص، از ناخن

جدیدترین رنگ های لاک ناخن

رنگ لاک ناخن، امروزه یکی از جنبه های مهم در مد و به یکی از وجه های مهم آرایش تبدیل شده است. تعداد زیادی از خانم های خوش ذوق و با سلیقه، همیشه به دنبال ترند ترین و جدیدترین، طرح

انواع دیزاین ناخن

ناخن ها، نقش بسیار مهمی در تعیین جذابیت به ویژه در بانوان دارند و نیاز است که مورد توجه دائمی باشند. طراحی و دیزاین ناخن، از جمله خدماتی است که امروز در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است

آشنایی با بهترین مراکز زیبایی برای خدمات ژلیش ناخن

بانوان عزیز می دانند که وجود ناخن بلند روی انگشتان کمک می کند تا دست ها کشیده تر و زیباتر دیده شوند؛ به همین دلیل است که بانوان ناخن های خود را تقویت می کنند تا دست هایی زیبا تر داشته باشند. بدانید که کاشت ناخن بسیار جالب نیست؛ زیرا ممکن است دچار حساسیت شوید و با مشکلات زیادی مواجه گردید اما ناخن های خود شما همواره زیباتر و بهتر هستند و آسیبی به بافت انگشتان شما وارد نمی کنند به همین دلیل نگهداری از آنها می تواند بهتر باشد؛ از این رو ناخن ها را با کمک ژلیش تزیین می کنند تا مقاومت بیشتری پیدا کند و کمتر دچار شکستگی و آسیب شود.

وجود ناخن کمک می کند تا شما بتوانید فعالیت بهتری با انگشتان خود داشته باشید، البته ناگفته نماند که ناخن ها نه تنها برای زیبایی دست ها کاربرد دارند، بلکه به عنوان یک سپر محافظتی هم کاربرد دارند و از ورود میکروب و آلودگی ها به بدن جلوگیری می کنند. شما با تقویت و محافظت از ناخن های خود می توانید آنها را به خوبی نگهداری کنید تا هم رشد بهتری داشته باشند و هم کمتر دچار شکستگی شوند. اهمیت وجود ناخن بر روی دست ها و پاها باعث شده تا افراد از زمان تولد تا پیری به صورت ویژه مراقب ناخن های خود باشند تا دچار آسیب دیدگی و حادثه نشوند.

امروزه بسیاری از بانوان ناخن های بلند و زیبا دارند که با تزیین کردن آنها زیبایی دست های خود را چندین برابر می کنند، حفظ تعادل دست و حفظ زیبایی دست ها باعث شده تا روز به روز به طرفداران ناخن های بلند و رنگ شده افزوده شود.

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ماده ای است مانند لاک که رنگ بندی متنوعی ندارد و تنها به صورت یک ژل بدون رنگ تولید می شود. این محصول به دلیل این که به سرعت خشک نمی شود می توان مدت زمان طولانی درب آن را باز گذاشت و با آرامش ناخن ها را تزیین نمود. ژلیش ناخن ماندگاری و دوام زیادی دارد و به دلیل رنگ بندی زیبا و دوام توانسته محبوبیت زیادی را در میان بانوان به دست بیاورد تا با کمک آن ناخن های خود را در مدت زمان کوتاهی تزیین و رنگ کرده تا برای یک مدت نیاز به تزیین و لاک نداشته باشند. ژلیش ها دارای جعبه های شیشه ای استوانه ای هستند که درون آنها یک فرچه کوچک قرار داده شده است و با کمک آن فرچه همواره ژلیش را روی ناخن می زنند، این ماده بر روی ناخن ها تاثیر بسزایی می گذارد و نه تنها باعث زیبایی آنها می شود، بلکه کمک می کند تا آنها نیز در برابر شکستن و دیگر عوامل مقاومت بالایی پیدا کنند. این ماده ژلی بی رنگ همواره در ساختار خود اکریلیک هم دارد؛ به همین دلیل هم براق تر است و هم ماندگارتر می باشد.

تفاوت ژلیش ناخن با لاک معمولی

ژلیش در حالت عادی شباهت زیادی به لاک دارد اما از جهت های بسیار زیادی با این ماده تفاوت دارد. یکی از تفاوت هایی که ژلیش نسبت به لاک معمولی دارد، این است که هرگز در هوای آزاد خشک نمی شود بلکه به دستگاه مخصوصی نیاز دارد که با ساطع کردن اشعه UV ژل را خشک می کند. از طرفی ژلیش هرگز با استون پاک نمی شود و دوام بسیار بالایی دارد اما پس از ۱۰ الی ۲۰ روز بایستی ترمیم دوباره شود تا حالت اولیه زیبای خود را حفظ کند.

لاک لایه نازکی روی ناخن ایجاد می کند که تاثیر بسزایی روی ضخامت ناخن ندارد و در نتیجه امکان شکستن ناخن هم زیاد است، البته بدانید که سرعت خشک شدن لاک زیاد می باشد و اصولا هنگام استفاده رد فرچه بر روی ناخن ها باقی می ماند. ناگفته نماند که لاک به سرعت هم از بین می رود و شکل خود را از دست می دهد به همین دلیل امروزه ژلیش ها طرفدار بیشتری پیدا کرده اند؛ زیرا با زدن آنها روی لاک ناخن مقاومت لاک بیشتر شده و کیفیت آن هم بالا می رود.

ژلیش چون سریع خشک نمی شود رد فرچه باقی نمی ماند و شکل روی ناخن بسیار زیبا می شود، این ماده کمک می کند تا ناخن ضخامت بیشتری پیدا کند و در نتیجه در برابر ضربه و فشار مقاومت بیشتری پیدا کرپع و کمتر دچار آسیب و شکستگی شود. بدانید که تفاوت زیاد این دو محصول باعث شده تا بانوان متناسب با سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار بدهند، برخی افراد تنها دوست دارند ناخن های یراق و بدون رنگ داشته باشند که مقاوم هستند به همین دلیل می توانند به راحتی و به تنهایی از ژلیش ناخن هم استفاده کنند که آسیبی به ناخن ها وارد نمی کند.

فرق ژلیش با کاشت ناخن

مراحل زیادی برای تزیین ناخن وجود دارد که از این مراحل می توان به ژلیش ناخن و کاشت ناخن اشاره کرد، این دو روش تفاوت های زیادی با هم دارند که برای آشنایی با این تفاوت ها و فرق ها باید با هر کدام به صورت جداگانه آشنا شد. همان گونه که تا کنون توضیح دادیم و گفتیم ژلیش ناخن ماده ای ژلی و بدون رنگ است که روی ناخن ها به صورت تنها زده می شود یا روی لاک ها قرار داده می شود تا مقاومت و زیبایی آنها بیشتر گردد، بدانید که ژلیش ماندگاری کمتری نسبت به کاشت ناخن دارد؛ زیرا پس از مدتی مشخص از بین می رود و نیاز به تمدید دوباره دارد. بسیاری از افراد این دو روش را با هم اشتباه می گیرند اما باید بدانند که این دو روش اصلا به هم شباهت ندارند؛ زیرا ژلیش در سه مرحله بر روی ناخن زده می شود و موادی دارد که به سطح ناخن آسیب وارد نمی کند.

کاشت ناخن با موادی پودری و سنگین امکان می شود که با فشرده کردن پودرها همواره به برجسته کردن سطح ناخن کمک می کنند و سپس آن را شکل می دهند تا شبیه به ناخن شود و در آخر هم آن را با لاک تزیین می کنند تا بهتر دیده شود، این ماده هم احساس سنگینی زیادی به ناخن های شما می دهد و هم باعث می شود تا بافت و سطح ناخن های شما تحت تاثیر قرار گرفته و دچار آسیب دیدگی شود. همین امر و عوارض زیاد کاشت ناخن باعث شده تا افراد ژلیش کردن ناخن را بهتر ترجیح بدهند و با استفاده از آن ناخن های خود را بیان و کذاب نمایند تا بهتر دیده شوند.

مراحل انجام ژلیش ناخن

انجام دادن ژلیش برای ناخن ها همواره باید طبق اصول و استانداردها انجام شود تا دچار مشکلات نشوید و به راحتی هم ناخن های خود را زیبا نمایید. این روش زیبا سازی ناخن ها همواره در سه مرحله انجام می شود کم مراحل انجام ژلیش ناخن به صورت زیر انجام می شود:

 • ابتدا ناخن را سوهان کشیده و صاف می کنند.
 • آن را با کمک لاک تزیین می نمایند تا خشک شود.
 • یک مرحله ژلیش بر روی ناخن می زنند و آن را زیر دستگاه می گذارند تا خشک شود.
 • عیوب ناخن را برطرف می کنند و دوباره ژلیش زده و سپس زیر دستگاه می گذارند.
 • در مرحله آخر هم دوباره ژلیش می زنند و زیر دستگاه می گذارند تا خشک شود که در این صورت
 • مقاومت ناخن ها بیشتر خواهد شد.

استفاده از ژلیش ناخن و میزان آن بستگی به خود افراد دارد، البته ناگفته نماند که این ماده تنها با کمک اشعه و نور دستگاه خشک می شود و در صورتی که لایه ضخیم باشد باید مدت زمان بیشتری آن را زیر دستگاه قرار داد تا کامل خشم شود و ساختار خود را از دست ندهد. باید بگوییم که قبل از زدن لاک هم می توان یک لایه ژلیش استفاده کرد که این مقاومت لاک را چندین برابر خواهد کرد تا به سرعت پاک نشود و ماندگاری بیشتری هم داشته باشد. لاک ژلیش در معرض هوای عادی خشک نمی شود و تنها با کمک این اشعه خشک می شود که البته این اشعه هیچ ضرری برای سلامتی و بدن شما ندارد پس با اطمینان کامل از آن استفاده کنید.

نحوه پاک کردن ژلیش ناخن

بسیاری از بانوان قبل از انجام دادن ژلیش ابتدا درباره نحوه پاک کردن آن سوال می کنند؛ زیرا در کاشت ناخن برای پاک کردن مواد همواره ناخن ها و سطح آن را تراش می دهند که این آسیب های جبران ناپذیری را به همراه دارد اما در ژلیش ناخن با استفاده از بهترین مواد ژلیش ها را پاک می کنند که هیچ گونه آسیبی به سطح ناخن وارد نخواهند کرد. نحوه پاک کردن ژلیش ناخن بدین صورت است که شما می توانید ابتدا حجم زیادی آستون را به سطح ناخن خود بمالید البته با استفاده از پنبه، سپس ناخن را با کمک فویل به صورت کامل بپوشانید و حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا ژلیش های استفاده شده از روی سطح ناخن های شما کنده شده و نرم شوند و در آخر هم آنها را به راحتی با کمک دستگاه پاک نمایید.

تمام مراحل باید با دقت لازم انجام شود و البته مواد استفاده شده ماننداستون هم باید با کیفیت و درجه یک باشند تا به سطح ناخن ها آسیبی وارد نشود و ژلیش نیز به راحتی پاک گردد. اگر تمام مراحل را به درستی و طبق اصول انجام بدهید همواره به ناخن های شما آسیبی وارد نخواهد شد و این از شکستگی ناخن های شما جلوگیری خواهد کرد. بسته به حجم ژلیشی که برای ناخن های خود استفاده کرده اید به همان میزان هم هنگام پاک کردن باید از استون استفاده کنید و مدت زمان قرار دادن داخل فویل و دستگاه هم متفاوت خواهد بود، البته بدانید که ماندگاری این ماده بر روی ناخن ها حدودا ۱۰ روز الی ۲ هفته می باشد که پس از گذشت این دوره در صورت تمدید نشدن به راحتی از ناخن جدا شده و بلند شدن ناخن ها کمک می کند تا بتوان به راحتی آن را از سطح ناخن جدا کرد و آن را برداشت.

ژلیش برای ناخن بهتر است یا لاک
برخی افراد که مصرف بالایی از لاک دارند همواره می پرسند که ژلیش برای ناخن ها بهتر است یا لاک؟ در بالا درباره تفاوت این دو محصول توضیحاتی دادیم اما درباره این که کدام نمونه بهتر است باید بگوییم که انتخاب این دو محصول برای استفاده بستگی به سلیقه و نظر شما دارد، برخی افراد علاقه دارند تا روزانه رنگ ناخن های خود را تغییر بدهند که در این صورت آنها همواره لاک را انتخاب می کنند اما اگر بخواهند مدت زمان طولانی لاک را روی ناخن های خود داشته و مقاومت خود ناخن را هم بالا ببرند همواره بهتر است که از ژلیش استفاده کنند. در حالت عادی نمی توان گفت که کدام نمونه بهتر است و این انتخاب به نظر و بودجه افراد بستگی دارد.

اگر می خواهید مدت زمان طولانی ناخن های خود را به یک رنگ نگهدارید و زیاد به تنوع علاقه ندارید بهتر است از ژلیش استفاده کنید و اما لاک برای افرادی مناسب است که تنوع را دوست دارند و می خواهند همواره با هر لباس از یک رنگ لاک استفاده کنند.

مزیت های ژلیش ناخن

ژلیش کردن ناخن ها همواره مزیت های فراوانی را به همراه خود دارد که همین مزایا باعث شده تا روز به روز به تعداد مصرف کنندگان آن در میان بانوان افزوده شود. مزیت های ژلیش کردن ناخن عبارتند از:

 • ژلیش ناخن درون دستگاه به سرعت خشک می شود و نیازی به نگهداری طولانی مدت انگشتان برای خشک شدن نیست.
 • برای افرادی که علاقه به جویدن ناخن دارند مناسب است تا این فعالیت را ترک کنند؛ زیرا ناخن ها ضخیم و سخت می شوند و به دندان آنها آسیب وارد می شود؛ به همین دلیل آن را ترک می کنند.
 • ساییدگی و فعالیت کردن به آنها آسیب وارد نمی کند و به سرعت پاک نخواهد شد.
 • سرما و گرما و رطوبت بر روی آنها تاثیری نمی گذارد.
 • ژلیش در زمان فعالیت لب پر نخواهد شد و ساختار خود را حفظ خواهد کرد.
 • ماندگاری زیادی دارد.
 • دوام زیاد و مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی و استون ها در حالت عادی دارد.
 • مزایای زیاد این ماده باعث شده تا مصرف بالایی را از آن خود کند و بانوان با اطمینان بیشتری به سراغ آن بروند و با کمک آن ناخن های خود را زیبا نمایند.

معایب ژلیش ناخن

ژلیش کردن ناخن ها در کنار مزیت های فراوانی که دارد همواره معایبی را هم در خود جای داده است که اصولا افراد هم به مزایا و هم به معایب آن توجه می کنند تا با اطمینان بیشتری اقدام به ژلیش ناخن های خود کنند. این ماده ممکن است برای افرادی که پوست حساس و ناخن های شکننده و نازک دارند مناسب نباشد؛ زیرا سه لایه ژلیش بر روی ناخن قرار می گیرد که در این صورت اکسیژن به ناخن و پوست اطراف آن نمی رود و باعث آسیب رسیدن به پوست می گردد، استفاده مداوم از آن اصلا درست نیست زیرا به پوست و ناخن های شما آسیب وارد می کند و در نتیجه باید در میان هر بار استفاده فاصله ای قرار داد.

استفاده از مواد ژلیش نامرغوب و بس کیفیت هم ممکن است باعث آسیب رسیدن به ناخن و پوست شما گردد که مشکلات جبران ناپذیری را به همراه خود دارد و شما باید توجه کنید تا مواد مرغوب استفاده کنید. معایب این فعالیت بسیار محدود می باشد و به قدری مزایا دارد که افراد به این گونه معایب توجه نمی کنند و آنها باید قبل از انجام مراقب باشند که مواد با کیفیت باشد و ناخن های آنها نیز برای این فعالیت مناسب باشد تا ناخن های آنها آسیب نبینند و دچار شکستگی نشوند.

قیمت ژلیش ناخن

هزینه ژلیش کردن ناخن همواره بر اساس نکات متعددی مانند مواد مصرفی و کیفیت مواد و نحوه انجام آن بررسی و محاسبه می شود. هزینه این فعالیت هنگامی که شما می خواهید آن را انجام بدهید به شما اطلاع داده می شود و سپس اقدام به ژلیش کنید. هر چه قیمت مواد خریداری شده بیشتر باشد مسلما هزینه نهایی انجام فعالیت ژلیش هم افزایش پیدا خواهد کرد؛ به همین دلیل شما باید قبل از انجام ژلیش ابتدا از هزینه نهایی و پرداختی مطلع شوید و سپس آن را انجام بدهید.

ژلیش ناخن چقدر دوام دارد؟

هر فرد دارای پوست و ناخنی مختص به خود می باشد که همین نکته سبب می شود ماندگاری ژلیش روی ناخن ها متفاوت باشد. میزان ماندگاری این ماده روی ناخن ها کاملا متفاوت می باشد، البته ناگفته نماند که میزان ماندگاری و دوام این ماده همواره به ناخن ها و کیفیت و نحوه انجام ژلیش هم بستگی دارد. یعنی هر چه مواد با کیفیت تر و مرغوب تر باشند و همچنین هر چه انجام آنها اصولی تر و بهتر انجام شود همواره ماندگاری و دوام بیشتری هم دارند و مدت زمان بیشتری هم روی ناخن های شما باقی می مانند. این ماده به صورت قالبی کامل از سطح ناخن خارج می شود و تغییر شکل نمی دهد. زمان حدودی که می توان برای ماندگاری این ماده روی ناخن ها تعیین کرد بین ۱ الی ۳ هفته می باشد.

ژلیش ناخن با کدام دستگاه ها انجام می شود؟

ژلیش ناخن همواره با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می شود که این دستگاه وظیفه خشک کردن لاک ژلیش را به عهده دارد و کمک می کند تا لاک در کوتاه ترین زمان ممکن خشک شده و ظاهر خود را حفظ کند. دستگاه LED و دستگاه UV از جمله دستگاه هایی هستند که هنگام ژلیش کردن ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرند اما باید بگوییم که نمونه ال ای دی ارزان تر و کم هزینه تر است و اما نمونه یو وی قیمت بالاتری دارد که انتخاب و خرید آن بستگی به بودجه آرایشگر و متخصص ناخن دارد.  لامپ دستگاه اول را می توان در صورت نیاز به راحتی تعویض کرد اما ناگفته نماند که دستگاه یو وی با سرعت بیشتری لاک ژلیش را خشک خواهد کرد، هر دستگاه مزایای خاص خود را دارد و شما می توانید متناسب با میزان مشتری و مصرفی که دارید و متناسب با بودجه خود دستگاه را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار بدهید. دستگاه یو وی امروزه بیشترین میزان مصرف را به خود اختصاص داده زیرا سرعت خشک شدن ژلیش را بالاتر برده است و این روی ظاهر ناخن ها هم تاثیر به سزایی می گذارد.

نکات مهم هنگام انجام ژلیش ناخن
در زمان ژلیش کردن ناخن ها همواره شما باید به نکات متعددی توجه کنید تا بتوانید بهترین و خاص ترین ناخن ها را در اختیار داشته باشید. از مهمترین این نکات می توان موارد زیر را نام برد:

 • از محل انجام فعالیت اطمینان پیدا کنید.
 • از کیفیت مواد مصرفی مطمئن شوید.
 • قبل از خراب شدن ژلیش و آسیب رسیدن به ناخن آن را ترمیم نمایید.
 • هنگام پاک کردن از پاک کننده های ملایم استفاده کنید تا بافت ناخن آسیب نبیند.
 • از مواد براق کننده استفاده نکنید.
 • قبل از انجام ناخن ها را مانیکور کنید.
 • از کلینر بعد از انجام ژلیش استفاده کنید تا کیفیت آن بیشتر شود.

توجه کردن به این نکات باعث می شود تا ژلیش بر روی ناخن های شما با کیفیت و دقت بالایی انجام شود که ماندگاری و دوام زیادی دارد و در صورت نیاز به تغییر همواره بدون آسیب رساندن پاک گردد. داشتن ناخن های زیبا و سالم با رعایت این نکات دیگر آرزو نیست. البته انتخاب بهترین مکان و فرد متخصص و مواد ژلیش هم در این زمینه اهمیت بسزایی دارد.